پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
ماجرای حمله رسانه‌های معاند به زینب شریفی و حمایت دانشجویان از این فعال دانشجویی - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

ماجرای حمله رسانه‌های معاند به زینب شریفی و حمایت دانشجویان از این فعال دانشجویی

به گزارش جامعه نیوز:

 ماجرای حمله رسانه‌های معاند به زینب شریفی و حمایت دانشجویان از این فعال دانشجویی

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، برگزاری میزگرد بررسی وضعیت حجاب در دانشگاه‌ها در این خبرگزاری و اظهارات دانشجویان در این نشست نه تنها مورد توجه بسیاری از دانشگاهیان و جوانان قرار گرفت، بلکه جیره‌خوارن غرب و مدعیان دروغین حقوق زنان که سال هاست با روش های مختلف سعی دارند یک سری موارد پوچ را به عنوان حقوق زن جلوه دهند را هم برآشفته کرد.

 

 

اگرچه بعد از انتشار گزارش مذکور، برخی از رسانه های معاند و غربی که این روزها چشم بر اتفاقات آمریکا و کشورهای اروپایی و اعتراضات مردمی که در این کشورها علیه نژادپرستی و سیاست‌های خصمانه حاکمان خود به خیابان‌ها ریخته اند، بسته اند، به هر روشی چنگ انداختند تا بتوانند افکار عمومی و دانشجویان کشورمان را منحرف کنند.

13990330000300 Test NewPhotoFree - ماجرای حمله رسانه‌های معاند به زینب شریفی و حمایت دانشجویان از این فعال دانشجویی

 

نکته جالب پرداختن یکی از رسانه های وابسته به عربستان سعودی به این مسئله بود. این رسانه وابسته در حالی به بحث حقوق زنان و دانشجویان دختر در ایران اشاره می کند که در عربستان سال ها زنان اجازه رانندگی هم نداشتند و به اشکال مختلف حقوق زنان در این کشور پایمال می شود.

مسیح علی نژاد هم که سالهاست تلاش دارد بی بند و باری و بی حجابی را به عنوان حقوق زنان نشان دهد هم در برابر اظهارات زینب شریفی از فعالان دانشجویی که در این نشست درباره قوانین پوشش در دانشگاه های ایران و برخی کشورهای دیگر سخن گفته بود، تاب نیاورد و سعی کرد با نشان داده بخشی از اظهارات شریفی به تخریب وی بپردازد.

این خبر را هم ببینید:  چند ملاحظه درباره نامه موسوی‌خوئینی‌ها

از سویی مدعیان دروغین آزادی بیان و مدعیان به اصطلاح حقوق زنان که پاسخی منطقی برای اظهارات دانشجویان درباره حجاب نداشتند به فحاشی در فضای مجازی روی آوردند.

اما از آن سو نکته قابل توجه، حمایت دانشجویان دانشگاه های مختلف از دانشجویانی بود که در نشست  به بیان مطالبی درباره وضعیت حجاب در دانشگاه ها پرداخته بودند.

دانشجویان ایرانی با انتشار پیام های مختلف در فضای مجازی از زینب شریفی دانشجوی بسیجی دانشکده شریعتی که با سخنان خود خشم رسانه های معاند و جیره خواران غربی را برانگیخته بود، حمایت کردند که در ادامه تعدادی از پیام های دانشجویان آمده است:

13990330000278 Test NewPhotoFree - ماجرای حمله رسانه‌های معاند به زینب شریفی و حمایت دانشجویان از این فعال دانشجویی

13990330000283 Test NewPhotoFree - ماجرای حمله رسانه‌های معاند به زینب شریفی و حمایت دانشجویان از این فعال دانشجویی

13990330000297 Test NewPhotoFree - ماجرای حمله رسانه‌های معاند به زینب شریفی و حمایت دانشجویان از این فعال دانشجویی

 

یکی از فعالان دانشجویی هم در رشته  توئیتی در حمایت از اظهارات شریفی به قوانیی که درباره پوشش در دانشگاه های مهم جهان وجود دارد اشاره کرد.

13990330000292 Test NewPhotoFree - ماجرای حمله رسانه‌های معاند به زینب شریفی و حمایت دانشجویان از این فعال دانشجویی

13990330000293 Test NewPhotoFree - ماجرای حمله رسانه‌های معاند به زینب شریفی و حمایت دانشجویان از این فعال دانشجویی

13990330000294 Test NewPhotoFree - ماجرای حمله رسانه‌های معاند به زینب شریفی و حمایت دانشجویان از این فعال دانشجویی

 

براساس این گزارش، اظهارات زینب شریفی از فعالان دانشجویی اگرچه به کام رسانه‌های معاند و جیره‌خواران غربی در داخل و خارج خوش نیامد ولی بهانه ای شد تا دانشجویان دانشگاه های مختلف در فضای مجازی بر اهمیت رعایت قوانین حجاب و عفاف در دانشگاه ها تاکید کنند.

برخی از تشکل های دانشجویی هم در همین راستا و با توجه به دغدغه رهبر معظم انقلاب در بحث حجاب تصمیم گرفته اند در این حوزه برنامه های خود را با توان بیشتری پیگیری کنند.

علاقمندان می توانند گزاش کامل میزگرد بررسی وضعیت حجاب در دانشگاه ها را اینجا بخوانند

انتهای پیام/