پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
ماجرای انتقال بالگرد اورژانس هوایی طبس به یکی از شهرهای استان مجاور چه بود؟ - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

ماجرای انتقال بالگرد اورژانس هوایی طبس به یکی از شهرهای استان مجاور چه بود؟

به گزارش جامعه نیوز:

 ماجرای انتقال بالگرد اورژانس هوایی طبس به یکی از شهرهای استان مجاور چه بود؟

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، می‌گویند شهرستان طبس را‌ به عنوان بزرگترین شهرستان خاورمیانه می‌شناسند، وسعت راه‌ها، پراکندگی جمعیت این شهرستان و دوری طبس از بیرجند از نظر مساحت نیاز را به وجود اورژانس هوایی دو چندان می‌کند.

شهرستان طبس با توجه به گستردگی فراوانی که دارد در مسیر رفت و آمد استانهای مختلف کشور است و حوادثی که رخ می‌دهد وجود و ضرورت اورژانس هوایی را در این شهرستان دو چندان می‌کند.

در چند سال گذشته بودکه شهرستان طبس به عنوان دومین شهرستان در استان خراسان جنوبی مجهز به اورژانس هوایی شد، اما آنچه در روزهای گذشته رخ داد موضوعی ناگوار وتلخ برای مردم این شهرستان بود چرا که گویا بالگرد قرار شد به یکی از شهرستان‌های استان همجوار منتقل شود در همین راستا که با شنیدن این خبر واکنش‌های مختلف را به همراه داشت.

نماینده مردم شهرستان‌های طبس، فردوس، بشرویه و سرایان اظهار داشت: دیروز مطلع شدم که بدون اطلاع و هماهنگی لازم، بالگرد اورژانس هوایی طبس را به یکی دیگر از شهرهای استان مجاور منتقل کردند.

حجت الاسلام نصیرایی با بیان اینکه بعد از شنیدن انتقال بالگرد از طبس، بلافاصله با کولیوند رئیس اورژانس کشور تماس برقرار کردم افزود:در این تماس ابتدا مراتب اعتراض خود ومردم را منعکس کردم که بعد از انعکاس گلایه‌ها، رئیس اورژانس کشور هم گلایه هایی مبنی بر اینکه  مسئولان مربوطه به تعهدات خود عمل نکردند مطرح کرد.

وی با بیان اینکه در جریان تماس تلفنی با رئیس اورژانس کشور اعلام شد که به دلیل عمل نشدن تعهدات، تا همین مقدار هم که بالگرد در طبس بوده است با اصرار و تاکید کولیوند بوده است افزود: شرکت هلی‌کوپتری به دلیل عدم انجام تعهدات لازم از سوی مسئولان مربوطه حاضر نیست ادامه دهدو این شرکت معتقد است باید آشیانه برای هلی‌کوپتر ساخته شود در حالی که تاکنون به هیچ کدام از تعهدات عمل نشده است،که در برابر این اظهارات، بنده قول دادم که کمک کنیم تا به تعهدات عمل شود.

این خبر را هم ببینید:  آخرین وضعیت رنگ بندی کرونایی در استان قزوین/ البرز و آوج در وضعیت نارنجی قرار گرفتند

نصیرایی افزود:گویا در آخرین توافق با شرکت مربوطه مقرر گردید تا که کمتر از شش ماه آینده آشیانه آماده شود، و در این راستا درخواست شد تا در انتقال بالگرد به  شهرستان دیگر تجدید نظرشود و تاکید گردید با توجه به شرایط منطقه، وسعت و دسترسی که به مراکز درمانی دارد می‌طلبد اورژانس  هوایی مستقر باشد.

وی بیان کرد: در این تماس تلفنی وپیگیری‌های کتبی ما با رئیس اورژانس کشور، قول داده شد که تا شنبه بالگرد به طبس باز می گردد.

نماینده مردم شهرستانهای طبس، فردوس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز همچنین متوجه شدم که برخی تجهیزات  از طبس در حال  انتقال است و این پارادوکس در حالی انجام می شود که  از سویی آقایان به ما می‌گویند شنبه بالگرد به طبس باز می‌گردد و از سویی دیگر برخی از قطعات  و تجهیزات را از طبس  منتقل می کنند، این کارها  چه معنا دارد؟

نصیرایی با بیان اینکه ما اعتراض خود و مردم را به صراحت به آقایان و مسئولان کشور منتقل کردیم  فکر نمی کنم اگر بزرگوارانی که مسئولیت پذیرند هرکدام در هر جایگاه که دارند اگر به وظیفه خود  به درستی عمل کنند وبه وقت خودکاری که باید انجام دهند این طور مشکلات درست نمی‌شود.

وی با بیان اینکه حق مردم حوزه انتخابیه و همه شهرهای استان این نیست که یک عده از کسانی که در جایگاه‌های مسئولیت دارند وظیفه خود را  در قبال مردم درست انجام ندهند تاکید کرد:  خواسته  ما این  است مردم حرکتی اقدامی که نظم عمومی را به هم بزند و رفتار در خور شان نباشد انجام نشود.

این خبر را هم ببینید:  ۳۵ هزار سالمند خوزستانی واکسیناسیون می‌شوند

نصیرایی ادامه داد: با خبر شدیم  عده‌ای در مقابل بیمارستان طبس تجمع کردند برای مسئولان مرتبط  شایسته نیست که در صحنه نباشند و امام جمعه برای مردم توضیح دهند و یا در جریان قرار گیرند، آنچه قول دادند این است که شنبه  بالگرد برمی گردد، حالا تا شنبه به خاطر قولی که دادند صبر می‌کنیم اما اگر وفا نکردند از همه ظرفیت‌های خود را به کار می‌گیریم تا این امکان برای مردم طبس براساس کار کارشناسی محقق وتثبیت شود.

نماینده مردم شهرستان‌های فردوس، طبس بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس سازمان اورژانس کشور قول داد روز شنبه بالگرد به طبس بازگردد گفت: باید دید روز شنبه قول مسئولان محقق می‌شود.

انتهای پیام/ر