رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۷ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 19 May

به گزارش جامعه نیوز:  لطفاً مطالبه‌گر نباشید/ به نام پاکبانان، به کامِ؟ خبرگزاری فارس- سمنان: «دومینوی واکسن‌خواری به سمنان رسید»؛ این تیتر آشنا و البته دردناکی است که این روزها نقل محافل مجازی و حقیقی استان سمنان شده و تا این لحظه با واکنش‌های متعددی همراه بوده است؛ اعم از تأسف افکار عمومی و همچنین […]

به گزارش جامعه نیوز:

 لطفاً مطالبه‌گر نباشید/ به نام پاکبانان، به کامِ؟

خبرگزاری فارس- سمنان: «دومینوی واکسن‌خواری به سمنان رسید»؛ این تیتر آشنا و البته دردناکی است که این روزها نقل محافل مجازی و حقیقی استان سمنان شده و تا این لحظه با واکنش‌های متعددی همراه بوده است؛ اعم از تأسف افکار عمومی و همچنین تکذیب تنی چند از متولیان امر و در نهایت اثبات موضوع، برکناری متخلفان و . . .  و البته جای امیدواری است که در این ماجرا شاهد اقدام مثبت از سوی برخی مسؤولان استانی نیز بوده‌ایم.

نامه عزل دو تن از پرسنل سازمان مدیریت پسماند شهرداری از سوی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در حالی صادر شد که بیانیه و جوابیه‌های فاقد مستندات تکذیب‌کنندگان این ماجرا راه به جایی نبرد.

نکته جالب این ماجرا، اینجاست که عده‌ای از مسؤولان در مواجهه با این دست مطالبه‌گری‌ها و شفاف‌سازی‌ها تنها به روال مختص خودشان یعنی «شکایت از آوانگاردهای حوزه رسانه استان» متوسل می‌شوند؛ فعالانی که منتقد تمام‌عیار کم‌کاری‌های خرد و کلان هستند.

این مؤثران صاحب رسانه یا بی‌رسانه که البته طالب شفافیت هستند، در خوش‌بینانه‌ترین حالت از سوی مسؤولان کرسی‌نشین، متهم به بی‌اخلاقی رسانه‌ای می‌شوند.

حال از بروز واکنش‌های غیرحرفه‌ای و لیبل‌زنی‌ها از سوی این مسؤولان که بگذریم، فقط یک سؤال ذهن مردم را معطوف خود می‌کند و آن، این است که انصافاً تا چه زمانی مردم و رسانه باید در قبال طرح این‌گونه مطالبه‌گری‌ها، منتظر یک پاسخ حرفه‌ای توأم با چاشنی سواد رسانه‌ای، حداقل در قالب دفاع یا رفع یک شائبه از سوی مسؤولانشان باشند؟

این خبر را هم ببینید:  تأیید ۴۴ داوطلب شورای اسلامی شهر در پارس‌آباد

القصه مؤثران شفافیت‌طلبی که در حوزه انتقاد و مطالبه‌گری به‌نوعی سرآمد استان هستند، در ماجرای سوءاستفاده از سهمیه واکسن پاکبانان که نوع جدیدی از مشکل در بدنه مدیریت شهری است، بی‌گدار به آب نزدند و به نمایندگی از سوی مردم، خواستار شفافیت این موضوع شدند.

اما گویا باز هم شکایت از آنان، تنها سکانس موردعلاقه مسؤولانی بود که برای تبرئه خود نزد افکار عمومی، فاقد ارائه مستندات قابل دفاع بوده و هستند.

به نظر می‌رسد شاکله این نوع رفتارها تنها فقدان یک بلوغ مدنی را به نمایش می‌گذارد که منجر به رنج مضاعف مؤثران و اهالی رسانه و درنهایت مردم می‌شود؛ البته مطالبه‌گران را بیمی از شکایت و ارجاع به مراجع قضایی نیست!

انتظار می‌رود که متولیان امر با افرادی که در مناصب متعدد مدیریتی فعالیت داشته و نسبت به دیگر مشاغل کمتر در مواجهه با کرونا هستند؛ اما به‌صورت غیرقانونی خود را به صف تزریق می‌رسانند، برخوردی علی‌وار را مدنظر قرار دهند تا سدی برابر انحرافات بعدی باشد.

در اهمیت صیانت از بیت‌المال و برخورد با خاطیان همین بس که مولایمان علی (ع) با تمام وجود و بدون ملاحظه روش‌های معمول، قاطعانه با چپاولگران برخورد می‌کردند تا محق و مجری عدالت باشند؛ چنانکه خود شهید راه عدالت شدند و در این مبارزه اهل هیچ زد و بند سیاسی و اقتصادی پشت پرده نبودند؛ چنانکه فرمودند: «با من با ساخت‌وپاخت و تبادل معاشرت نکنید».

نگارش از: محدثه عباسی

انتهای پیام/۷۴۰۰۴/م/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها