پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

لزوم تقدیر عملی از قشر پرتلاش کارگر

به گزارش جامعه نیوز:

 لزوم تقدیر عملی از قشر پرتلاش کارگر

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان در دیدار  جهاندیده مدیر کل کار، رفاه و امور اجتماعی و جمعی از نمایندگان تشکل های کارگری استان ضمن تبریک هفته کارگر به این قشر پر تلاش گفت: جامعه کارگری یک جامعه گسترده و سنگ زیرین آسیا در عرصه های تولید و اقتصاد هستند.
امام جمعه زاهدان افزود: کارگران همواره مورد توجه امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب بوده اند به گونه ای که ایشان همواره در فرمایشات خود به این قشر از جامعه توجه ویژه داشته اند.
آیت‌الله محامی بیان داشت: متاسفانه در شرایط کنونی کشور با مشکلات اقتصادی زیادی روبرو هستیم و اقشار محروم تر و قشر کارگری تحت فشار بیشتری هستند و رنج بیشتری را تحمل می کنند و نیاز است تا برای پشتیبانی از آن ها عملا وارد کار شویم و تنها به حرف بسنده نکنیم‌.
وی ادامه داد: با توجه به شیوع کرونا، کاهش سود کارفرماها و از طرفی افزایش دستمزد نیروها بخشی از کار این است که بر حفظ مشاغل کنونی تحفظ شود تا ریزشی نداشته باشیم و سپس باید تلاش کنیم تا جامعه کارگری ما توسعه یافته و رشد و شکوفایی اقتصاد کشور حاصل شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان اظهار داشت: بخشی از تقدیر و تشکر های صورت گرفته از کارگران در قالب همایش و جلسات تشریفاتی است اما شایسته است که تقدیر و تشکر عملی نیز صورت گیرد؛ به خدمات ارائه شده کنونی بسنده نشود و با همت بلند به دنبال توسعه کمی و کیفی اقشار کارگر و گشایش زندگی ها باشیم.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان تاکید کرد: در ارائه گزارش محتوایی باید مشخص شود که خروجی کار چه چیزی بوده؛ چه اقداماتی صورت گرفته و اینکه آیا نسبت به سال گذشته وضعیت قشر کارگری بهتر یا بدتر شده است.
وی گفت: برای مشخص کردن این موضوع باید در نظر بگیریم که چه کارهایی نیاز بوده و چه تلاش هایی صورت گرفته است.
این استاد درس خارج حوزه علمیه خواستار پرهیز از تعارفات و تشریفات و پرداختن به محتوا شد و تصریح کرد: وجود تیم همراه، همکار و دغدغه مند فرصت خوبی برای بیان و رسیدگی به مشکلات در این حوزه است.
نماینده ولی‌فقیه در استان خاطر نشان کرد: برای دستیابی به نتیجه مطلوب در حل مشکلات کارگران باید ابتدا فهرستی از مشکلات را تهیه سپس دسته بندی، اولویت بندی و در نهایت زمان بندی لازم برای پیگیری و حل آن را در نظر بگیریم.
همچنین مهرداد جهاندیده مدیر کل کار، رفاه و امور اجتماعی استان نیز به ارائه گزارشی از عملکرد این مجموعه در سال گذشته پرداخت و گفت: بالغ بر ۳۲۰ عنوان برنامه با همکاری سازمان بسیج کارگری، خانه کارگر و واحدهای کارگری و کارخانجات سطح استان امسال به مناسبت هفته کار و کارگر پیش بینی شده است که بخش عمده آن بصورت مجازی و با استفاده از ظرفیت رسانه ای و بخشی دیگر نیز به شکل محدود و با رعایت ضوابط بهداشتی برگزار می شود.

این خبر را هم ببینید:  کودکان و سیاستگذاری اجتماعی/راه‌اندازی مدرسه «حقوق کودک» در البرز

انتهای پیام/۳۱۳۹


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *