رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  قیمت هر عدد «فاویپیراویر» ۱۹ هزار تومان است سید حیدر محمدی مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس در مورد قیمت داروی فاویپیراویر گفت: قیمت هر عدد از این دارو ۱۹ هزار تومان است و تنها در بیمارستان‌ها توزیع می‌شود. وی […]

به گزارش جامعه نیوز:

 قیمت هر عدد «فاویپیراویر» ۱۹ هزار تومان است

سید حیدر محمدی مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس در مورد قیمت داروی فاویپیراویر گفت: قیمت هر عدد از این دارو ۱۹ هزار تومان است و تنها در بیمارستان‌ها توزیع می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر فاویپیراویر مورد نیاز سیستم درمان از محل تولید داخل تأمین می‌شود و داروی موجود در بازار قاچاق و یا تقلبی هستند. 

مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه نیاز تهیه دارو در بازار آزاد نیاز کاذب است، عنوان کرد: موارد مصرف این دارو تنها برای بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه است که سازمان غذا و دارو در حد نیاز سیستم درمان، این دارو را تأمین کرده است.

وی درمورد داروی رمدسیویر نیز خاطرنشان کرد: نرخ داروی رمدسیویر وارداتی حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است و نمونه تولید داخل آن حداقل یک سوم نمونه وارداتی خواهد بود که بزودی پس از انجام مراحل پایانی قانونی، وارد بازار دارویی کشور خواهد شد.

به گفته محمدی به محض افزایش ظرفیت تولید دارو رمدسیویر در داخل، واردات آن قطع می‌شود.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  نامه‌ای از دولت درباره طرح اقدام راهبردی به شورای نگهبان ارسال نشده است

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها