رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 67 خبر


  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
  • الأحد ۲ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 20 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  قیمت‌های امروز‌ کالاها تا دیروز به شوخی شبیه بود تا واقعیت به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس صبح امروز (چهارشنبه ۱۹ شهریور) در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس با اشاره به ایام سوگواری سیدالشهداء و همچنین پشت سر گذاشتن عاشورا و […]

به گزارش جامعه نیوز:

 قیمت‌های امروز‌ کالاها تا دیروز به شوخی شبیه بود تا واقعیت

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس صبح امروز (چهارشنبه ۱۹ شهریور) در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس با اشاره به ایام سوگواری سیدالشهداء و همچنین پشت سر گذاشتن عاشورا و تاسوعای حسینی اظهار داشت: فکر و فرهنگ عاشورایی باید همواره چراغ راه حرکت ما در این برهه خطیر در مجلس انقلابی باشد.

وی با اشاره به جنگ اقتصادیدشمن علیه کشورمان گفت: امواج جنگ اقتصادی دشمن، کشتی اقتصاد را دربرگرفته است. همان کشتی که حتی در شرایط عادی هم بری از عیب و نقص نبوده و انواع زیرساخت‌های غلط در آن وجود داشت. بلیه بزرگ وابستگی به نفت در دهه‌ها سبب شده که همواره تغییر و نوسازی اقتصاد کشور به تأخیر بیفتد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید که مردم روزانه از وی می‌پرسند که علت گرانی‌های اخیر چیست، علت اتفاقاتی که روزانه در بازار ارز،‌ مسکن، خودرو و بورس می‌افتد چیست؟ 

طغیانی با تأکید بر اینکه چطور قیمت‌هایی که تا دو سال پیش بیشتر به شوخی شبیه بود امروز باورپذیرشده است تصریح کرد: به عنوان یک متخصص در حوزه اقتصادی می‌گویم این ثمره تلخ بی‌توجهی به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، ‌عدم تمرکز بر اصلاح ساختارهای اقتصاد کشور و هفت سال جستجوی حل مسائل اقتصادی کشور در خارج از مرزهاست. 

وی بر این باور است که آنچه که امروز در اقتصاد ایران رخ می‌دهد به دلیل عدم توجه به تأمین داخلی نیازهای کشاورزی و کاهش ارزبری نهادهای کشاورزی و دامی است که حاصل آن افزایش قیمت محصولات کشاورزی ودامی که حل آن هم یکشبه امکان‌پذیر نیست.

وی از وزارت کشاورزی و دولت خواست که به مردم گزارش دهد که در این هفت سال در موضوع حل کاهش ارزبری محصولات کشاورزی چه کرده است؟

این کارشناس اقتصادی می‌گوید که در ابتدای دولت تدبیر و امید حجم نقدینگی در کشور ۴۵۰ هزار میلیارد تومان بوده و امروز در انتهای دولت تدبیر و امید به ۲۷۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است و این چالش‌های اقتصادی به دلیل عدم مهار سیل نقدینگی سرگردن در اقتصاد کشور است. 

نماینده مردم اصفهان در مجلس تأکید کرد: بانک مرکزی به مردم ودولت گزارش بدهد که برای حل مسئله نقدینگی و رتفارهای بانک‌های دولتی، خصوصی و خصولتی در اقتصاد چه کرده است؟

 ادامه دارد …


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها