پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

قوه قضائیه به عدم تخصیص بودجه به احیای دریاچه ارومیه رسیدگی فوری کند

به گزارش جامعه نیوز:

 قوه قضائیه به عدم تخصیص بودجه به احیای دریاچه ارومیه رسیدگی فوری کند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سید سلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه در مجلس امروز (چهارشنبه، ۲۰ مردادماه) در صحن علنی مجلس طی تذکری شفاهی خطاب به مردم ایران، اظهار داشت که برای احیای دریاچه ارومیه تا امروز بیش از ۵ هزار میلیارد تومان هزینه شده است که با محاسبه قیمت ارز و دلار امروزی این قیمت معادل بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان است.

وی افزودم: برای احیای دریاچه ارومیه باید صد در درصد نواقص پروژه تونل زاب و لایروبی رودخانه ها، تصفیه خانه ارومیه و آبیاری نوین قطره ای را با تخصیص ۵۵۰ میلیارد تومان بودجه برطرف کنیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: چرا این مبلغ مصوب تابحال اختصاص نیافته، این به معنی تعطیلی پروژه احیای دریاچه، رفتن پیمانکاران انتقال آب و هدررفت زحمات و هزینه هاست.

ذاکر خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور سابق گقت: شما باید احکام دریاچه ارومیه را به میزان ۶۵۰ میلیارد مترمکعب از سدها و ۳۰۰ میلیون مترمکعب از رودخانه ارس تامین می کردید اما، متاسفانه نه تنها حقابه دریاچه ارومیه را اضافهنسد، بلکه حقابه اولیه را به دیگر استان ها تخصیص دادند.

وی خطاب به آیت الله رئیسی رئیس جمهور، گفت: خشک شدن دریاچه ارومیه یعنی ۱۵ میلیون نفر از مردم شمال غرب به بحران های بزرگی همچون طوفان نمک و سپس امراض تنفسی و خشک شدن اراضی و باغات گرفتار خواهند شد.

این نماینده در پایان از قوه قضائیه و سازمان بازرسی کل کشور خواست به مسئله احیای دریاچه ارومیه و عدم تخصیص به آن رسیدگی فوری کنند.

این خبر را هم ببینید:  هشدار 27 شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی درباره مذاکره با آمریکا/ دولتمردان مراقب فریبکاری‌ها باشند

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *