پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
قزوه: تغییر مدیریت در حوزه هنری، آرام، حساب شده و عاقلانه بود - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

قزوه: تغییر مدیریت در حوزه هنری، آرام، حساب شده و عاقلانه بود

به گزارش جامعه نیوز:

قزوه: تغییر مدیریت در حوزه هنری، آرام، حساب شده و عاقلانه بود

علیرضا قزوه مدیر پیشین مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس به فعالیت‌های محسن مومنی شریف طی ۱۰ سال در حوزه هنری اشاره کرد و ضمن مثبت شمردن تغییرات اظهار داشت: آقای «مومنی» از پاک‌ترین و انقلابی‌ترین هنرمندان و مدیرانی است که می‌شناسم و اتفاقا تمام این ویژگی‌ها در جناب «دادمان عزیز» هم هست. ای کاش تمام تغییر و تحول‌های مدیریتی در جامعه ما بر اساس این الگو صورت می‌گرفت.

وی افزود: آقای مومنی مدتی است که به حجت‌الاسلام قمی پیشنهاد کرده‌اند که از نیروی جوان‌تری استفاده شود و حتی خودم از زبانشان شنیدم که مدت‌هاست با جناب دادمان در ارتباط هستند و تمام نکات و تجربیات مدیریتی حوزه هنری را هم نوشته‌ و هم به صورت شفاهی در اختیار آقای محمد مهدی دادمان قرار داده است. این را باید تمام سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها به عنوان یک الگوی مدیریتی در نظر بگیرند و از عزل و نصب‌های فی‌البداهه و خلق‌الساعه و احساساتی که گاه با قهرها و فرصت‌سوزی‌ها توام است، بپرهیزند. 

قزوه با بیان اینکه «مومنی» در هرجا که باشد، انسان موفقی است، گفت: مومنی هرجا باشد، موفق است؛ چون انسانی است هدفمند و الگومحور و تمام ویژگی‌های یک هنرمند و یک انسان خوب را دارد و چون نویسنده خوبی هم هست، عاقلانه‌تر آن است که این روزها را به نگارش و نویسندگی خلاق بپردازد. او رمان «ماه و بلوطش» را دارد به سرانجام می‌رساند و این رمان، یکی از رمان‌های موفق انقلاب خواهد بود.

این خبر را هم ببینید:  قزوه: تغییر مدیریت در حوزه هنری، آرام، حساب‌شده و عاقلانه بود

این شاعر ضمن اشاره به اطلاع از رمان جدید مومنی شریف خاطرنشان کرد: من فصل‌های زیادی از این رمانش را از زبان خودش شنیده‌ام. خودش که دوست داشت می‌توانست در یک مسئولیت جمع و جورتر و با فراغت بیشتر به کارهای ادبی‌اش بپردازد. شنیدم برخی از رفقای بدبین و فرصت‌طلب به دنبال تاویل این تغییر و تحول و کشاندن آن در هیات یک کودتا هستند. اصلا چنین چیزی نیست. این یک جابه‌جایی مدیریتی آرام و حساب شده و عاقلانه و با توافق هم است و هر دو مدیر در نوع خود انسان‌هایی فروتن و هنرشناس و دین‌مدارند و از انسان بزرگواری چون جناب قمی انتظار چنین جوان‌گرایی و چنین تغییر و تحولی می‌رفت و جناب مومنی هم حوزه را خانه خود می‌داند و تجربیات ارزشمند خود را فروتنانه در اختیار جناب دادمان قرار خواهد داد.

وی در پایان گفت: اطمینان دارم که حوزه هنری تا دهه‌های بعد به نام‌های درخشانی چون «آوینی» و «مددی» و «سرهنگی» و «یامین پور» و «حبیب احمدزاده» و «مومنی» افتخار خواهد کرد.

انتهای پیام/