رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 423 خبر


  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 14 May

به گزارش جامعه نیوز:  قرادادهای موقت، جدی‌ترین مشکل جامعه کارگری/گرانی‌ها نفس کارگران را به شماره انداخته علی محمد دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از یزد، با اشاره به دستمزد پایین، وضعیت دارو و درمان، بالا رفتن نرخ ارز و کاهش ارزش ریال اظهار کرد: کارگران به عنوان سرمایه انسانی برای استان یزد به شمار […]

به گزارش جامعه نیوز:

 قرادادهای موقت، جدی‌ترین مشکل جامعه کارگری/گرانی‌ها نفس کارگران را به شماره انداخته

علی محمد دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از یزد، با اشاره به دستمزد پایین، وضعیت دارو و درمان، بالا رفتن نرخ ارز و کاهش ارزش ریال اظهار کرد: کارگران به عنوان سرمایه انسانی برای استان یزد به شمار می‌روند که حمایت از آنها و برطرف کردن مشکلات و چالش‌های جامعه کارگری می‌تواند در رفع مشکلات مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نیز موثر باشد.

وی توجه به شعار سال را ضروری دانست و افزود: اگر امنیت شغلی، معیشت و دغدغه کارگران بخش‌های مختلف جامعه رفع شود می‌توان از ظرفیت‌های جامعه کارگری برای رشد و توسعه و حل مشکلات هم بهره برد.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان یزد با بیان این‌که معیشت و امنیت شغلی کارگری از اهمیت بسیاری برخوردار است، گفت: رونق تولید و اشتغال در گرو حل مشکلات کارگری است و امروز مشکلات جامعه کارگری قراردادهای موقت کار است که متاسفانه کارگران در این شرایط امنیت شغلی ندارند.

دهقانی با تاکید بر این‌که باید ماده ۷ قانون کار اصلاح و مشکلات معیشتی کارگران نیز حل شود تصریح کرد: حقوق سال ۱۴۰۰ مصوبه شورای عالی کار است و نسبت به سال گذشته بهتر شده اما متاسفانه به پای رشد تورم و تامین سبد هزینه خانوار نرسید و همچنان نارضایتی در بین کارگران وجود دارد.

وی با بیان این‌که حقوق کمتر از چهار میلیون تومان فقط نیمی از زندگی یک کارگر را تامین‌ می‌کند و سایر هزینه‌ها مانند اجاره‌خانه هم وجود دارد عنوان کرد: متاسفانه طی دو سال گذشته بیش از آن چیزی که باید جهش تولید داشته باشیم جهش قیمت کالاهای اساسی داشتیم که فشار به کارگران می‌آورد. 

این خبر را هم ببینید:  آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی و پرداخت مالیات متعلق خریداران سکه از بانک مرکزی

دبیر اجرایی خانه کارگر یزد با تاکید بر این‌که در این وضعیتی که به وجود آمده است بیشترین ضربه به جامعه کارگری وارد شده است ادامه داد: امنیت شغلی، بی توجهی به قانون کار، تاخیر در پرداخت حقوق و دستمزد و عدم رشد حقوق و دستمزد متناسب با تورم و سبد هزینه زندگی از جمله مشکلات همیشگی کارگران است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه در برخی موارد معدود هم کارگران حتی با قرارداد نانوشته مشغول به کارند و اگر قراردادی هم نوشته ‌شود به گونه‌ای تنظیم شده که کارفرما می‌تواند به صورت یک طرف آن را نقض کند.

انتهای پیام/ص


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها