رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 9 خبر


  • جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۳ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Friday 30 October
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  قدردانی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) از ارتش برای میزبانی از هیئت میثاق با شهدا به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، بسیج‌ دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) در نامه‌ای خطاب به امیر سرلشکر موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی، از همکاری و همدلی مجموعه ارتش در برپایی و برگزاری مراسم سوگواری سیدالشهدا […]

به گزارش جامعه نیوز:

 قدردانی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) از ارتش برای میزبانی از هیئت میثاق با شهدا

به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، بسیج‌ دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) در نامه‌ای خطاب به امیر سرلشکر موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی، از همکاری و همدلی مجموعه ارتش در برپایی و برگزاری مراسم سوگواری سیدالشهدا هیئت میثاق با شهدای بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) تشکر کرد.

متن این نامه به شرح زیر است: 

باسمه تعالی

برادر بسیجی امیر سرلشکر موسوی، فرمانده کل محترم ارتش جمهوری اسلامی ایران؛

سلام علیکم؛

مستحضرید که مدتی است بیماری منحوس کرونا به جان بشریت افتاده و ملت ایران نیز از این ابتلا مستثنا نبوده است؛ اما در کنار رعایت‌ها و مراقبت‌های بهداشتی برخاسته از عقلانیت و التزام به توصیه‌های پزشکی، از اصلی‌ترین نقاط تمایز مواجهه مردم صبور و بزرگ ایران با این ابتلا، اتکا و اتصال به سرچشمه اصیل معنویت بوده و هست. لذا بی‌شک نیاز به معنویت خصوصاً در مواجهه با ابتلائات و مصیبت‌ها در مکتب اسلام امری ضروری است.

در چنین شرایطی برگزاری مجالس عزاداری سید الشهدا(ع) خصوصاً در دهه اول محرم و ایام اربعین حسینی که منبع تمام‌نشدنی رزق معنوی برای ملت ایران است، دچار افراط و تفریط‌هایی شد و متأسفانه بیم آن می‌رفت که برخی بی‌تدبیری‌ها و تندروی‌ها، باب بهره‌مندی بیشتر از این فیض الهی را مسدود کند.

حل معمای برگزاری هیئات بزرگ مذهبی از طرفی مستلزم توجه مسئولین ستاد ملی کرونا به نیاز مردم به معنویت و تدوین دستور العمل‌هایی واقع‌بینانه، از طرف دیگر مستلزم پایبندی هیئات به دستورالعمل‌های این ستاد و از دیگر سو، نیازمند اولاً درایت و تدبیر برای رعایت دستورالعمل‌ها و قواعد ستاد ملی کرونا در حین مراسمات عزای سید الشهدا(ع) و ثانیاً مسئولیت‌پذیری و شجاعتی بود که بار چنین مراسماتی را در این شرایط با هدف بهره‌مندی از سرچشمه لایتناهی معنویت در عزای اباعبدالله(ع) به دوش بکشد.

ارتش جمهوری اسلامی ایران ثابت کرد که از چنان مسئولیت‌پذیری، تدبیر و شجاعتی برخوردار است که می‌تواند در چنین شرایطی باهدف بهره‌مندی از سرچشمه لایتناهی معنویت در عزای اباعبدالله(ع) زمینه برگزاری این جلسات را با حضور هزاران نفر از عاشقان اباعبدالله(ع) فراهم آورد تا در کنار رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی از رزق معنوی مردم عزادار ایران نیز غفلت نشود.

این نهاد مقدس که همواره در دفاع و صیانت از ارزش‌های اسلام و انقلاب پیش‌قدم بوده است، در این شرایط پیش‌آمده و محدودیت‌های موجود، بار دیگر نیز به همت شما برادر بزرگوار، به وظیفه خود در حفظ شعائر حسینی لبیک گفت و برگ زرینی به کارنامه افتخارات خود افزود.

بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام شهادت می‌دهد که مجموعه‌ ارتش جمهوری اسلامی ایران به‌منظور میزبانی از عزاداران حضرت سیدالشهدا که در واقع زوّار آن حضرت بودند و زائر حسین(ع)، زائر خدای متعال در عرش است، از هیچ خدمت و امکاناتی دریغ نکردند و با نظم مثال‌زدنی خویش، در دهه ابتدایی محرم مسبب برگزاری هیئت میثاق با شهدا بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در دانشگاه افسری امام علی علیه‌السلام با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا شدند. در ایام اربعین نیز، ستاد فرماندهی نیروی هوایی ارتش مهیای برگزاری مراسم هیئت میثاق با شهدا شد که البته در آستانه برگزاری، مراسم با اطلاعیه دیرهنگام استانداری لغو شد.

یقیناً شاکر این همت و خدمت، حضرت حق و اباعبدالله(ع) خواهند بود؛ اما تشکر و تقدیر خدام هیئت میثاق با شهدا را نیز پذیرا باشید.

در پایان از درگاه الهی توفیقات روزافزون در خدمت به خاندان عصمت و طهارت علیهم‌السلام را برای حضرتعالی و دیگر خدمت‌گزاران انقلاب اسلامی در ارتش طلب می‌نماییم.

به امید روزی که پرچم انقلاب اسلامی در تمام عالم به اهتزاز درآید.

سایه رهبری مستدام

هادی ژیان
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام

انتهای پیام/
 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها