پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
قدرت در آمریکا در اختیار 50 خانوار است - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

قدرت در آمریکا در اختیار ۵۰ خانوار است

به گزارش جامعه نیوز:

 قدرت در آمریکا در اختیار ۵۰ خانوار است

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، منوچهر محمدی کارشناس مسائل بین المللی امروز (پنج‌شنبه ۵ تیر) در نشست علمی انجمن انقلاب اسلامی ایران با موضوع تحلیل و کالبدشکافی وقایع اخیر آمریکا و شاخصه‌های مجلس انقلابی که در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی نه تنها علم است بلکه گشایش‌دهنده درگا‌ه‌های عظیم علمی در چارچوب علوم  اسلامی است. 

وی افزود: انقلاب اسلامی دریچه جدیدی را روی علم باز کرده و زمینه‌ای را برای تقابل سکولاریسم و مادیگرایی ایجاد کرد تا علم الهی امروز فراهم شود، به همین دلیل اعلام می‌کنم انقلاب اسلامی دنیایی از کار است. 

** اروپایی‌های وحشی در ابتدای شکل گیری آمریکا ظلم‌های زیادی کردند

وی تصریح کرد: اروپایی‌های وحشی که خود را متمدن می‌دانند، در دوران شکل‌گیری و کشف آمریکا ظلم‌های زیادی کردند و این موضوع باعث شد بخشی از زمینه اعتراضات اخیر ضدنژادپرستی و بی‌عدالتی در آمریکا فراهم شود. 

کارشناس مسائل بین المللی خاطرنشان کرد: کریستف‌کلمب پرتغالی با نیت سفر به هند توانست قاره آمریکا را کشف کند، این در حالی است که تا ۸۰ سال او و همراهانش بومیان محلی آمریکا را هندی‌های غربی می‌نامیدند. 

وی خاطرنشان کرد: اروپایی‌ها با ظلم به بومیان محلی آمریکا از همان ابتدا به آنها اعلام کردند که این قاره یا جای ماست یا جای آنها و بر همین اساس، شروع به کشتار بومیان آمریکا کردند و این کار را ۳۰۰ سال ادامه دادند. 

** اروپایی‌ها ۱۰ میلیون آفریقایی را در مسیر به آمریکا کشتند

وی تصریح کرد‌: در سال ۱۴۹۲ میلادی یکی میلیون نفر بومی در آمریکا زندگی می‌کردند، اما حجم بالای کشتار آنها باعث شد جمعیت‌شان به ۳۰۰ هزار نفر کاهش پیدا کند؛ در حقیقت اروپایی‌ها در آمریکا دست به نسل‌کشی بومیان زدند،‌ ولی اگر کشتارها نبود، جمعیت بومیان آمریکا به ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون در حال حاضر می‌رسید. 

این خبر را هم ببینید:  قانون اصلاح ماده‌ای از قانون مدیریت خدمات کشوری به دولت ابلاغ شد

محمدی گفت: به دلیل وضعیت کشاورزی خوب در آمریکا و زمین‌‌های زیاد و کمبود کارگر در آنجا، ۲۰ میلیون آفریقایی را به آمریکا آوردند که نیمی از آنها در مسیر سفر جان باختند و از همان زمان برده‌داری آغاز شد. 

وی گفت: آمریکا در ابتدا فقط ۱۳ ایالت بود، اما با کشتار بی‌رحمانه و تجاوزات و جنگ و خونریزی، تعداد ایالت‌ها به ۵۰ رسید و سرزمین اصلی را گسترش دادند. 

** سرنگونی سمبل آزادی در آمریکا یعنی حجم زیاد اعتراضات

وی گفت: مجسمه آبراهام لینکن که سمبل آزادی است روز گذشته توسط معترضین سرنگون شد که این موضوع نشان‌دهنده حجم اعتراضات ضدبی‌عدالتی است. 

کارشناس مسائل بین المللی گفت: تئودور روزولت در سال ۱۹۰۰ میلادی در یادداشتی به عنوان سیاست درهای باز و بهانه مبارزه با استعمار، استعمار نو را آغاز کرد که در حقیقت نشان‌دهنده تلاش آمریکایی‌ها برای تسلط در جهان بود و حتی بعدها نظریه ایالت جهانی که پایه اولیه شکل‌گیری سازمان ملل متحد بود را مطرح کردند. 

وی خاطرنشان کرد: نظریه «برادر بزرگتر» از طرف روزولت مطرح شد و اعلام کردند که پنج کشور برتر جنگ جهانی اول باید قدرت بلامنازع جهان بوده و برای دیگران تصمیم‌گیری کنند، در حقیقت این کار آنها بر نظریه لیبرالیزم مطرح شده است. 

** هم اکنون قدرت در آمریکا در اختیار ۵۰ خانوار است

محمدی گفت:‌ در زمان شکل گیری ایالات متحده فقط یکصد خانوار در این کشور قدرت داشتند و تلاش می‌کردند حاکمیت‌شان را بر دیگران مستولی کنند در حال حاضر تعداد آنها به ۵۰ خانوار کاهش پیدا کرده است؛ دو حزب جمهوریخواه و دموکرات هم از درون این خانوارها خارج شده‌اند. 

این خبر را هم ببینید:  پذیرفتنی نیست که بانک‌ها در شرایط جنگ اقتصادی شانه خالی کنند

محمدی تصریح کرد: حقوق بشر ژست آمریکایی‌ها برای دنیاست این در حالی است که این موضوع در کنگره هم تصویب نشده و مصوبه‌ای هم در رعایت حقوق زنان ندارند.

وی تصریح کرد‌: در آمریکا فرهنگ برده‌داری همچنان وجود دارد و هم‌اکنون حتی مدرسه،‌کلیسا، رستوران و اتوبوس سیاه و سفید از یکدیگر جداست که این وضعیت در جنوب آمریکا بغرنج‌تر و نشان‌دهنده ظلم فاحش به سیاه‌پوستان است. 

** فروپاشی آمریکا بدتر از فروپاشی شوروی است

وی گفت:‌ تسخیر وال‌استریت که متولیان این جنبش به صراحت اعلام می‌کردند آن را از انقلاب اسلامی ایران یاد گرفته‌اند اعتراض به بی‌ عدالتی جامعه آمریکا بود اما سرکوب شد. 

وی با اشاره به قتل جورج فلوید آمریکایی گفت: این قتل کبریت زدن به انبار باروت مظالم چندین قرن گذشته در آمریکا و به ویژه به سیاه‌پوستان است که هم‌اکنون به انگلیس، فرانسه و آلمان و استرالیا تسری پیدا کرده است. 

وی گفت: اعتراضات در آمریکا انتقام الهی از قوم وحشی اروپایی است که من پیش‌بینی می‌کنم منجر به فروپاشی ایالات متحده آمریکا شود. 

وی در همین راستا افزود: این فروپاشی به مراتب بدتر از فروپاشی شوروی خواهد بود زیرا از دل فروپاشی شوروی، روسیه قوی و مقتدر و بافرهنگ به وجود آمد اما به دلیل فقدان‌های قومی و تمدنی در آمریکا، فروپاشی ایالات متحده می‌تواند منجر به نابودی کامل آن شود.

انتهای پیام/