پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
قانون حمایت از اطفال و نوجوانان در آموزش و پرورش ابلاغ شد - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

قانون حمایت از اطفال و نوجوانان در آموزش و پرورش ابلاغ شد

به گزارش جامعه نیوز:

 قانون حمایت از اطفال و نوجوانان در آموزش و پرورش ابلاغ شد

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، از سوی رئیس جمهور قانون «حمایت از اطفال و نوجوانان» پس از تصویب و تأیید شورای نگهبان، به معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد.

جهت تحقق اهداف این قانون، وظایف و تکالیفی برای سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف از جمله وزارت آموزش و پرورش جهت ثبت‌نام و پوشش تحصیلی کودکان و نوجوانان تحت حمایت این قانون و آموزش مدیران و کارکنان در زمینه حقوق اطفال و نوجوان، پیش‌بینی شده است.

همچنین در این قانون، والدین، اولیاء و سرپرستان قانونی اطفال و نوجوانان در صورت ممانعت از ادامه تحصیل آنان تا پایان دوره متوسطه مستوجب مجازات بوده، و حتی برای افراد مطلع از وقوع جرم نسبت به مشمولین این قانون و عدم اعلام آن به مراجع صلاحیت‌دار مجازات پیش‌بینی شده که در صورت معطوف بودن جرایم به اطفال کم توان ذهنی یا جسمی، این مجازات تشدید شده است.

این قانون شامل تمام اطفال و نوجوانان (افراد زیر هجده سال دختر و پسر) که به دلایلی مانند بیماری، اختلال رفتاری، زندانی بودن و اعتیاد اولیاء خود در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند، است.

این قانون را می‌توانید دانلود کنید:  قانون حمایت از اطفال و نوجوانان قانون حمایت از اطفال و نوجوانان  

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  تفحص از شرکت ملی دخانیات ایران تصویب شد