رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۳ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Friday 30 October
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  قالیباف: پیروزی واقعی زمانی است که مردم و اقتصاد ما قوی شوند/ نباید معیشت مردم را معطل غرب نگه داریم به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (یکشنبه ۳۰ شهریور ۹۹) با تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس،‌گفت: منطق […]

به گزارش جامعه نیوز:

 قالیباف: پیروزی واقعی زمانی است که مردم و اقتصاد ما قوی شوند/ نباید معیشت مردم را معطل غرب نگه داریم

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (یکشنبه ۳۰ شهریور ۹۹) با تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس،‌گفت: منطق دفاع مقدس یعنی باور به توان مردم و اعتقاد راسخ به این که سنت‌های الهی تخلف ناپذیر هستند.

 رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هر گاه مردم را باور کنیم پیروز خواهیم شد، هر گاه آنها را فراموش کنیم و در راس امور ندانیم در چشم بر هم زدنی شکست بر ما چیره خواهد شد.

وی افزود: دفاع مقدس برای ما مدرسه مردم باوری است. به عینه دیده‌ایم چگونه در ابتدای جنگ هنگامی که باوری به حضور آنها توسط مسئولان وجود نداشت چگونه دشمنان پیشروی کردند و چگونه تنها چند ماه پس از حضور گسترده مردم و باور واقعی به توان ملت عملیات‌هایی مانند شکست حصر آبادان، طریق‌القدس و فتح‌المبین در ابتدای سال ۶۱ به وقوع پیوست.

قالیباف گفت: آن منطق همچنان زنده و پیش روی ماست. اگر مردم را فراموش کنیم که شکست می‌خوریم و اگر به توان آنها باور داشته باشیم و کار را به آنها واگذار کنیم پیروزی حاصل خواهد شد.

 رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شعار هفته دفاع مقدس امسال شعاری پرمغز و درس‌آموز است. ما قوی هستیم. این همان منطقی است که باعث شکست‌های امروز دشمنان مردم ایران شده است.

وی افزود: به عنوان مثال درباره همین اقدامات اخیر آمریکا باید تاکید کرد به دلیل اقتدار و ایستادگی مردم ایران،  دشمن به آنچه می‌خواست نرسید ولی نباید به این شکست‌های حقوقی و سیاسی آمریکا دلخوش باشیم و فراموش کنیم که دشمن ظالم ما در صورت ادامه یافتن برخی غفلت‌ها، گام به گام در تشدید تحریم‌ها جلوتر می‌آید تا به نظام تحریم‌ها شکل جدیدی بدهد.

قالیباف خاطرنشان کرد: تجربه این مدت نشان داده است که هر گاه در برابر اقدامات خصمانه آمریکا منفعل عمل کردیم فشار تحریمی بیشتری به معیشت مردم وارد شده است لذا ضروری است با اقدامات فعالانه، هوشمندانه و مؤثر اجازه نداد بیش از این به مردم عزیزمان فشار بیشتری وارد شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در همین راستا ضروری است کمیسیون امنیت ملی پس از شکست مفتضحانه آمریکا در حوزه حقوقی و سیاسی حرکت‌های یکجانبه آمریکا که مورد اعتراض دیگر کشورهای جامعه بین‌الملل نیز هست را رصد و اقدامات متقابل لازم را برای صیانت از منافع مردم با جدیت پیگیری و به صحن ارائه دهد.

* نباید معیشت مردم را معطل غرب کنیم

وی افزود: وظیفه ما آن است که مردم را قوی کنیم. مسئله مردم ما ناکارآمدی در اداره کشور است. مسئله مردم ما شرایط سخت معیشتی است، ‌مسئله مردم ما حمایت نشدن از لحاظ اقتصادی است. ما نباید کشور و معیشت مردم را معطل غرب کنیم. باید مردم را در اولویت قرار دهیم و باید از تجربه‌های روشن ملت ایران بهره بگیریم و بدانیم که دشمنی آمریکا با این ملت ریشه‌دار است و اینکه ترامپ رئیس جمهور شود یا بایدن هیچ فرقی در سیاست اصلی ضربه زدن به مردم ایران حاصل نخواهد شد.

قالیباف در پایان گفت: پس لازم است بر روی قوی شدن ملت ایران تمرکز کنیم و پیروزی واقعی را زمانی اعلام کنیم که اقتصاد و مردم ما قوی شده باشند و احساس کنند در زندگی آنها تغییرات ملموسی ایجاد شده است.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها