رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹
  • الأحد ۱۳ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 29 November
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  قالیباف: نباید کسری بودجه داشته باشیم/ درآمد‌های کشور باید پایدار باشد به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز در جلسه هیأت رئیسه با رؤسای کمیسیون تخصصی مجلس اظهار داشت: بایستی احکام بودجه تسهیل‌کننده باشد و ما را به سمت اصلاح ساختار بودجه هدایت کند. وی […]

به گزارش جامعه نیوز:

 قالیباف: نباید کسری بودجه داشته باشیم/ درآمد‌های کشور باید پایدار باشد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز در جلسه هیأت رئیسه با رؤسای کمیسیون تخصصی مجلس اظهار داشت: بایستی احکام بودجه تسهیل‌کننده باشد و ما را به سمت اصلاح ساختار بودجه هدایت کند.

وی افزود: باید در صحن علنی مجلس به این موضوع توجه کنیم. 

قالیباف تصریح کرد: در مورد اصلاح ساختار بودجه که موضوع بسیار مهمی است، باید این را بدانیم که به تعبیرهای مختلفی به این موضوع پرداخته می‌شود که یا تراز عملیاتی گفته می‌شود و یا دخل و خرج، ولی بایستی در یک کلام بودجه بدون کسری بسته شود و همه اشکالات ما از همین موضوع شروع می‌شود. 

وی خاطرنشان کرد: بایستی کاری کنیم که دخل و خرج در بودجه با یکدیگر همخوانی داشته باشد. 

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: برای آنکه کسری بودجه نداشته باشیم راه‌های مختلفی وجود دارد ضمن اینکه برای کسب درآمدهای مطمئن در شرایط فعلی اقتصادی کشور به گونه‌ای است که شرایط فروش نفت خام اعم از نفت و فرآورده‌های آن درآمد پایدار و مطمئنی محسوب نمی‌شود که بگوییم آنها را فروخته و به خزانه می‌ریزیم ولی اگر تغییراتی در این بخش داشته باشیم دچار کسری بودجه خواهیم شد. 

قالیباف گفت: در اصلاح ساختار بودجه باید گام‌های جدی برداریم که آن گام‌ها ۹ مورد است که می‌توانم به مالیات اشاره کنم.

وی تصریح کرد: در حوزه مالیاتی ما ظرفیت‌های بسیار بزرگی داریم که بایستی آنها را حل و فصل کنیم.

ادامه دارد . . .


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها