پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
قاضی‌زاده هاشمی: مجلس در مسیر استقرار عدالت همراه قوه قضائیه خواهد بود - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

قاضی‌زاده هاشمی: مجلس در مسیر استقرار عدالت همراه قوه قضائیه خواهد بود

به گزارش جامعه نیوز:

 قاضی‌زاده هاشمی: مجلس در مسیر استقرار عدالت همراه قوه قضائیه خواهد بود

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: در شرایطی که برخورد با برخی مفاسد ریشه دوانده در هر سه قوه، امیدهای تازه‌ای را در دل مردم ایجاد کرده است، ضرورت اصلاح رویه‌های فسادزا و پیشگیرانه بیش از هر زمانی احساس می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت بررسی و اصلاح و تصویب لوایح سه قلوی مبارزه با فساد، شفافیت، و مهار تعارض منافع در مجلس یازدهم، تصریح کرد: مادامی که مدیران وادار به نشستن بر صندلی‌های داغ، و در اتاق‌های شیشه‌ای نباشند، نمی‌توان صرفاً با تکیه بر پیش‌فرض سلامت نفس افراد، امور حیاتی مردم را به صاحب‌منصبان سپرد. اگر ذغال داغ و بیم آتش نباشد، حتی برادر امیرالمومنین بودن هم مانع از نشستن بر سفره معاویه نخواهد شد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: تعیین حقوق و امید به احقاق حق، مهمترین زیرساخت لازم برای هر فعالیت تولیدی است. لذا مجلس و قوه قضائیه باید برای تحقق جهش تولید به سمت اصلاح زیرساختهای حقوقی و قضایی بروند تا محیط اقتصادی سالم‌تر، رقابتی‌تر، شفاف‌تر و امن‌تری را برای فعالان اقتصادی ایجاد کنند و اعتماد به امکان استیفای حقوق را احیا نمایند.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن تبریک هفته قوه قضائیه به تمام دست‌اندرکاران حوزه قضائی کشور، خاطرنشان کرد، مجلس برای ارتقاء اعتماد عمومی مردم که مهمترین عامل ایجاد کننده سرمایه اجتماعی است، همگان باید دست به دست یکدیگر بدهیم، و در این راه دشوار، مجلس نیز در کنار قوه قضائیه خواهد ایستاد.

این خبر را هم ببینید:  اصلاح‌طلبان، عمدتاً ظریف را برای 1400 مطرح می‌کنند/ دولت در حوزه اقتصاد مقاومتی فرصت‌سوزی کرد

انتهای پیام/