پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

قادری: نباید منابع ارزی محدودمان را صرف واردات لوازم خانگی کنیم

جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به قطع واردات لوازم خانگی از کره جنوبی گفت: این تصمیم دارای دو بعد سیاسی و  اقتصادی بود که در بعد سیاسی لازم بود که کره جنوبی گوش‌مالی داده شود تا تابع  بی‌ چون و چرای سیاست‌های آمریکا در مورد ایران نباشد.

وی افزود: نباید کار به گونه‌ای باشد که بازار ما در اختیار کشورهایی مثل کره جنوبی قرار گیرد و آنها هر وقت که بخواهند بیایند و هر وقت که بخواهند بروند و هر وقت که بخواهند دسترسی کامل و راحتی به بازار ما داشته باشند.

نایب رئیس کمیسیون جهش تولید مجلس اظهار داشت: در بحث تولید لوازم خانگی اختلاف چندانی بین شرکت‌های ایرانی و کره‌ای وجود ندارد و واقعیت این است که ما در این حوزه مزیت نسبی داریم و وضعیت تولید لوازم خانگی ما به گونه‌ای است که پاسخگوی نیاز داخل باشد.

قادری خاطرنشان کرد: واقعیت این است که نباید منابع ارزی محدودی کشورمان را صرف واردات لوازم خانگی کنیم و ما می‌توانیم به راحتی در داخل نیازمان را در این بخش تأمین کنیم.

وی افزود: در حوزه سیاسی نیز کشورهایی که تابع محض سیاست‌های آمریکا هستند باید هزینه رفتارشان را بپردازند و ما باید با گوش‌مالی‌شان به آنها این پیام را بدهیم که در مورد رفتارشان در قبال ایران تجدیدنظر کنند. 

نایب رئیس کمیسیون جهش تولید مجلس اظهار داشت: ما نباید در حوزه‌ای که مزیت نسبی داریم بازارمان را در اختیار شرکت‌های خارجی قرار دهیم بلکه باید در بین شرکت‌های تولیدکننده داخلی رقابت ایجاد کنیم و با تقویت برندهای داخلی زمینه‌ای را فراهم کنیم تا نیاز داخل برطرف شود.

این خبر را هم ببینید:  زارع: کابینه پیشنهادی دولت سیزدهم تلفیقی از نیروهای با تجربه و جوان با انگیزه است

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *