رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 94 خبر


  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۵ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 23 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  قادری: دولت باید در جهت هدایت نقدینگی به سمت تولید اقدام کند به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس  امروز (چهارشنبه ۱۹ شهریور) طی تذکر شفاهی خطاب به وزیر آموزش و پرورش در صحن علنی مجلس اظهار داشت: تغییر و تحول در آموزش و پرورش […]

به گزارش جامعه نیوز:

 قادری: دولت باید در جهت هدایت نقدینگی به سمت تولید اقدام کند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس  امروز (چهارشنبه ۱۹ شهریور) طی تذکر شفاهی خطاب به وزیر آموزش و پرورش در صحن علنی مجلس اظهار داشت: تغییر و تحول در آموزش و پرورش استان فارس مورد توجه وزارتخانه آموزش و پرورش قرار دارد و این وضعیت، بلاتکلیفی مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد، از این رو وزارتخانه باید هر چه سریعتر این مسئله را تعیین تکلیف کند تا وضعیت ادارات شهرستان ها و وضعیت مدیریت از حالت تزلزل بیرون بیاید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت تامین نهاده‌های دامی از جمله ذرت و سویا برای مرغداران تاکید و تصریح کرد:  تامین نهاده‌های دامی جزو دغدغه جدی مرغداران است، آنها در شرایط فعلی نمی دانند که جوجه ریزی کنند یا نه؛ از این رو وزیر جهاد کشاورزی باید از این بخش حمایت کند تا از وضعیت کنونی بیرون بیایند.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی شاهدیم که نقدینگی هر روز به سمت یک بازار می رود، از این رو دولت باید در جهت تسهیل فضای کسب و کار و هدایت نقدینگی به سمت تولید اقدام کند. متاسفانه شاهدیم که هر روز در یک بازار از جمله بورس یا خودرو مشکل ایجاد می شود که این مسئله قابل قبول نیست.

قادری در تذکر به وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: شیراز تنها کلانشهری است که رینگ اول کمربندی آن تکمیل نشده است. از این رو هر چه سریعتر این پروژه باید تعیین تکلیف شود. از طرف دیگر بازگشت ارزهای حاصل از صادرات ضروری است. در شرایط فعلی عده ای سوءاستفاده کرده و با کارت‌های اجاره‌ای اقدام به صادرات کرده‌اند، اما ارزها را باز نمی‌گردانند که این موضوع باید مورد پیگیری قرار گیرد.

وی گفت: یکی دیگر از موضوعات بحث تامین بودجه خط دوم آبرسانی به شیراز است که ۱۶ کیلومتر از این پروژه باقی مانده که باید با تخصیص منابع تکمیل شود. از طرف دیگر رئیس کل بانک مرکزی باید اجازه واردات بدون انتقال ارز برای کالاهای اساسی را بدهد تا مشکل واردات این کالاها حل شود.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها