رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 93 خبر


  • چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۱۱ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 28 October
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  قابلیت‌های ناوبندر «خلیج فارس» از زبان امیر خانزادی/ سه بار پیمایش دور زمین با یک بار سوخت‌گیری به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، امیردریادار خانزادی ظهر امروز در حاشیه مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر نداجا در بندرعباس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مجموعه نیروی دریایی یک مجموعه پویا است و بناست تا […]

به گزارش جامعه نیوز:

 قابلیت‌های ناوبندر «خلیج فارس» از زبان امیر خانزادی/ سه بار پیمایش دور زمین با یک بار سوخت‌گیری

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، امیردریادار خانزادی ظهر امروز در حاشیه مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر نداجا در بندرعباس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مجموعه نیروی دریایی یک مجموعه پویا است و بناست تا در هر دوره‌ای ظرفیت‌های رزمی بیشتری را پای کار بیاورد تا آن جایی که در شان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران در دریاها مظهر اقتدار باشد.

وی افزود: ما هر ساله ظرفیت‌هایی از توان رزم را که کاملا بومی هستند را تولید می‌کنیم و تا ماه‌های آینده حتما شاهد رونمایی از مجموعه‌ای از دستاوردهای جدید نیروی دریایی هستیم که یکی از آنها ناوشکن دنا است. ناوشکنی کاملا بومی که بخشی از آرایه‌ دفاعی ارزشمند جمهوری اسلامی ایران با ظرفیت دریانوردی اقیانوسی است.

مین‌روب ساخت داخل رونمایی می‌شود

فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین از رونمایی اولین شناور مین‌روب نیروی دریایی در آذرماه امسال خبر داد و عنوان کرد: این شناور ظرفیت جدیدی برای مقابله با تهدیدات از جنس مین در دریا و سواحل است.

اولین ناوبندر ایران با نام خلیج فارس در آذرماه به آب انداخته می‌شود

امیردریادار خانزادی اضافه کرد: در تلاش هستیم تا اولین ناوبندر جمهوری اسلامی ایران که قابلیت حمل بالگرد و پهپاد و مجموعه‌ای از ظرفیت‌های موشکی و تسلیحاتی را به همراه دارد، در آذرماه امسال به آب بیاندازیم.

وی افزود: این ناوبندر با نام «خلیج فارس» با یک بار سوخت‌گیری قابلیت ۳ بار دور زدن دور کره زمین را دارد که می‌تواند برای مدت‌های طولانی در اقیانوس‌ها باقی بماند و یک پایداری دفاعی و امنیتی در منطقه خلق خواهد کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: این تجهیزات به نفع برقراری امنیت در دریا برای کشورهای منطقه و جهان است.

انتهای پیام/۸۸۰۵۵/ی


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها