پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
فهرست سیاه «حقوق بشر آمریکایی» - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

فهرست سیاه «حقوق بشر آمریکایی»

به گزارش جامعه نیوز:

 فهرست سیاه «حقوق بشر آمریکایی»

خبرگزاری فارس، یادداشت میهمان – احمد بنافی: «با ابتکار رهبر معظم انقلاب در نامگذاری هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی، از ششم تا دوازدهم تیرماه به همین عنوان نامگذاری شده است. در این خصوص لازم است جنایت‌های رژیم مرتجع آمریکا برای افکار عمومی تبیین و بازخوانی شود.

در این یادداشت سعی می‌شود تنها به ذکر چند نمونه از میان هزاران جنایات آمریکا که علیه بشریت صورت گرفته، بپردازیم.

تاریخ آمریکا از بدو موجودیت و استقلال خود تاکنون با نقض حقوق بشر همراه بوده است. مهاجران آمریکایی علاوه بر سرکوب و جنایت علیه بومیان و سرخپوستان قاره آمریکا که در تاریخ کمتر از آن یاد شده، بعد از استقلال از انگلستان، رهبران و سفیدپوستان این کشور به ارتکاب اقدامات نژادپرستانه علیه مردمان سرزمین خود پرداختند.

آمریکایی‌ها بعد از خروج از انزوا و ورود به جنگ جهانی دوم در حالی که کمترین هزینه و آسیب‌ها را از جنگ دیده بودند و در حالی که ژاپن که تسلیم متفقین شده بود، برای اولین بار از بمب اتم علیه این کشور استفاده کرد و در دو شهر هیروشیما و ناکازاکی ۲۲۰ هزار نفر را در لحظه‌ای به کام مرگ کشاندند. اما این پایان ماجرا نیست، برآورد می‌شود جنایت‌های آمریکا در جنگ جهانی دوم دو و نیم میلیون انسان بی‌گناه را به کام مرگ کشانده است.

جنایتکاران آمریکایی‌ در ویتنام و در ۲۰ سال جنگ ویران کننده، ۵/۲ میلیون انسان بی‌گناه اعم از زن و کودک را قتل و عام کردند و نهایتاً با شکست و بدون دستاورد این کشور را ترک نمودند. آمریکا و متحدان آن مانند رژیم صهیونیستی و صدام حسین بارها اقدام به استفاده از سلاح‌های شیمیایی و نامتعارف کرده‌اند، که نمونه عینی آن در ویتنام، لائوس، افغانستان، عراق و در طول جنگ هشت ساله تحمیلی علیه ایران و جنگ غزه و لبنان مورد استفاده قرار گرفته است.

این خبر را هم ببینید:  عملیات مرصاد به روایت یک شاهد عینی

جنایت ظالمانه آنان در سرنگونی هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی توسط ناو جنگی در خلیج‌فارس که ۲۹۰ سرنشین بی‌گناه آن را به کام مرگ کشاند، فراموش ناشدنی است.

آمریکایی‌ها در تجاوز به افغانستان و عراق در سال ۲۰۰۱ که کماکان ادامه دارد، بیش از ۸ تریلیون دلار هزینه کردند و دو میلیون انسان بی‌گناه را برای جاه‌طلبی‌های ابرقدرتی خود به کام مرگ کشاندند.

این فهرست تاریک تنها بخش  کوچکی از جنایت‌های جنگی آمریکا است. آمریکایی‌ها در کنار ابزارهای جنگی خود با ابزارهای غیرنظامی مانند تحریم نیز دست به جنایت‌های ضدبشری زده‌اند، که نمود عینی آن تحریم اقتصادی، پزشکی و دارویی علیه ایران اسلامی است. استعمار و استثمار بخش دیگری از جنایت‌های ضد بشری آمریکائی‌ها بویژه در آسیا و آفریقا است. کودتا، انقلاب رنگین، حمایت از گروه‌های تروریستی، پشتیبانی مالی اطلاعاتی و رسانه‌ای برای سرنگونی حکومت‌های ملی و مردمی و استقرار حاکمان دست‌نشانده، بخشی دیگری از جنایت‌های آمریکا است.

در جمع‌بندی، آمریکایی‌ها در ۱۰۰ سال گذشته بیش از ۱۰۰ بار با دنیا جنگیده‌اند و بیش از ۱۰۰ کودتای نظامی و براندازی علیه حکومت‌های ملی و مردمی طراحی کرده‌اند.

جنایت، کشتار و تجاوز با خوی استکباری آمریکا عجین شده است؛ به عبارتی لیبرال دموکراسی به خون بی‌گناهان عالم آغشته شده است. یقیناً در آینده، زمانی که لیبرال دموکراسی آمریکایی دچار اضمحلال شد، فصل قطوری از تاریخ به جنایت‌های آمریکا اختصاص داده خواهد شد و این جنایت‌ها هیچگاه از ذاکره بشریت فراموش نمی‌شود».

انتهای پیام/