پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

فلسفه ارائه گزارش حوادث، عبرت‌گیری برای آینده است/ فرونشست زمین در اصفهان بیداد می‌کند

به گزارش جامعه نیوز:

 فلسفه ارائه گزارش حوادث، عبرت‌گیری برای آینده است/ فرونشست زمین در اصفهان بیداد می‌کند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون عمران مجلس در خصوص بررسی اقدامات صورت گرفته برای امدادرسانی و بازسازی مناطق زلزله‌زده سی‌سخت استان کهگیلویه و بویراحمد که سال گذشته دچار حادثه شدند، قرائت شد و پس از آن تعدادی از نمایندگان به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در این خصوص پرداختند.

حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی نماینده مردم خمینی شهر با اشاره به ذکر ۹ مورد سوءمدیریت از سوی دستگاه‌های مسئول در جریان گزارش ارائه شده از سوی کمیسیون عمران اظهار داشت: فلسفه اینکه در خصوص حوادث رخ‌داده گزارش تهیه شده و ارائه می‌شود این است که برای آینده عبرت بگیریم و درست برنامه‌ریزی کنیم تا شاهد تکرار چنین اتفاقاتی نباشیم.

وی با ذکر مثالی گفت: امروز اگر کسی به اصفهان بیاید و نگاهی به پل خواجو یا سی و سه پل بیندازد می‌فهمد که فرونشست زمین به دلیل کاهش آب بیداد می‌کند.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس تصریح کرد: طبق برآوردها حدود ۴۰ سانتیمتر فرونشست زمین در اصفهان داریم که به دلیل بی‌توجهی به مدیریت مسأله آب و کاهش ذخایر آبی است و امروز نیز در پشت سد زاینده‌رود فقط اندکی بیش از ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب وجود دارد.

نقدعلی در پایان به موضوع کرونا اشاره کرد و گفت: در مدیریت بحران کرونا نیز اتفاقات دیگری رقم می‌خورد که واکسن اجباری و تست پی سی آر اجباری نمونه‌ای از آنهاست و خلاف قانون اساسی است؛ اگر مردم باید برای یک سفر ۴۰۰ هزار تومان باید هزینه تست پی سی آر بدهند و مجددا برای ثبت نام در یک مهد کودک نیز دوباره تست پی سی آر بدهند.

این خبر را هم ببینید:  موافق وزیر پیشنهادی نیرو/محمدنژاد: عملکرد محرابیان در پروژه‌های «مهر ماندگار» نشانه تسلط وی بر حوزه آب و برق است

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *