پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
فقر مطلق در کشور چندبرابر شده است/به فکر معیشت جوانان باشید - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

فقر مطلق در کشور چندبرابر شده است/به فکر معیشت جوانان باشید

به گزارش جامعه نیوز:

 فقر مطلق در کشور چندبرابر شده است/به فکر معیشت جوانان باشید

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمد علیپور نماینده مردم ماکو در مجلس امروز (سه شنبه، ۳ تیر ۹۹)   در نطق میان دستور، در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت:  آذربایجان سنگر انقلاب، اسلام و دژ مستحکم و تسخیرناپذیر ائمه اطهار بوده و خواهد بود.

وی افزود: به استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جنایتکار اعلام می‌کنم ملت عزتمند ایران اسلامی همچنان با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و با استقامت و پایداری خود در مقابل زیاده خواهی و خوی استکباری و ظالمانه آنان خواهد ایستاد و از دولت می خواهم توجه جدی به معیشت مردم داشته باشد.

علیپور خطاب به رئیس جمهور گفت: شما که حداقل سطح رفاه را وعده دادید چه شد؟ تحقق عدالت درآمدی و زدودن چهره فقر از کشور به کجا رسید؟ شما نه تنها قدمی برای رفع فقر و محرومیت مردم برنداشتید بلکه با تورم بالای ۴۰ درصدی و افزایش روز به روز قیمت‌ها آنها را محروم‌تر کردید.

نماینده مردم ماکو در مجلس تاکید کرد: فقر مطلق نه تنها از بین نرفت در سال پایانی دولت چندین برابر بر آن اضافه شد. ایجاد اشتغال برای جوانان بیکار نخواستیم حداقل به فکر معیشت آنان باشید.

وی در تذکری به وزرای امور خارجه، راه و شهرسازی و امور اقتصادی و رئیس گمرک، گفت: رقبای منطقه و فرامنطقه‌ای با دور زدن کریدور ترانزیتی شرق و غرب یعنی بازرگان بزرگترین مرز زمینی کشور ظرفیت استراتژیکی آن را کم اثر یا بی اثر می‌کنند و غفلت از این موضوع به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

این خبر را هم ببینید:  طرح ساخت مسکن مددجویان بهزیستی توسط قرارگاه خاتم سپاه کلید خورد

علیپور در تذکری به وزیر نیرو، افزود: در این شرایط اقتصادی ۱۴۰۰ میلیارد تومان برای سدکریم آباد و تاسیسات پایاب آن هزینه شده و پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی دارد در این رابطه به خاطر ۳۰۰ میلیارد تومان که برای تکمیل و بهره برداری آن لازم است ۱۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حال از بین رفتن است؛ اقدام عاجل برای اتمام پروژه ضروری است زیرا نقش عمده‌ای در صادرات محصولات کشاورزی دارد.

نماینده مردم ماکو و چالدران در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه بر ضرورت اجرای قانون افزایش حقوق بازنشستگان و همسان‌سازی و توجه جدی به نهضتی‌ها تاکید کرد.

انتهای پیام/