پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
فعالیت 700 موزه در کشور/ استقبال بخش خصوصی از موزه‌داری - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

فعالیت ۷۰۰ موزه در کشور/ استقبال بخش خصوصی از موزه‌داری

به گزارش جامعه نیوز:

 فعالیت ۷۰۰ موزه در کشور/ استقبال بخش خصوصی از موزه‌داری

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، علی‌اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در مراسم افتتاح تالار مشاهیر ورزش کشور اظهار داشت: در همه جوامع، افرادی بوده‌اند که با تلاش و گذشت از خود برای ملت و جامعه افتخارآفرینی کردند. عده‌ای در صحنه صیانت از کشور جان دادند و ایثارگری کردند تا هم وطن و هم هویت تاریخی کشور بماند.

وی عنوان کرد: عده‌ای در حوزه ادبیات ماندگار شدند، عده‌ای در حوزه علم و دانش و عده‌ای در حوزه هنر نقش‌آفرینی کردند و ماندگار شدند و عده‌ای نیز در حوزه ورزش با تلاش و از خودگذشتی خود ماندگار شدند، ضمن اینکه با قهرمانی خود در عرصه‌های بین‌المللی دل ملت را شاد کردند و نیز به‌عنوان چهره‌های قهرمان ورزش کشور شناخته می‌شوند.

وی افزود: کشور ما با هویت تاریخی غنی، در صدر کشورهای دنیاست که در تاریخ بشری می‌درخشد و بزرگترین افتخار ما نیز همین تاریخ غنی است. در این سرزمین مفاخر بسیار زیادی داریم که باید حفظ شوند و یاد و اقدامات ارزشمند آنها صیانت شود.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: باید کاری کنیم تا این چهره‌ها ماندگار شوند. حداقل کاری که می‌توانیم برای این چهره‌ها انجام دهیم این است که یاد آن‌ها را زنده نگهداریم و به نسل‌های آینده منتقل کنیم. در همه جای دنیا بهترین مکان‌هایی که این وظیفه مهم را انجام داده و این نقش را دارند، موزه‌ها هستند؛ از این رو به‌طور حتم موزه یک محل ثابت و صامت نیست بلکه محلی است که جان دارد و بازگو کننده هویت تاریخی و ارزش‌های یک جامعه و افراد آن است.

این خبر را هم ببینید:  ۳۰ مجلس برای جاماندگان اربعین

وی در ادامه عنوان کرد: در حقیقت موزه‌ها، محل‌هایی هستند که بیم و امید در آن وجود دارد و سیر تاریخی و نقش ملت را برای پیشرفت نشان می‌دهند بنابراین کاملاً مشخص است که موزه‌ها نباید یک محل ثابت باشند و همواره باید بروزرسانی شوند.

مونسان گفت: در همه جای دنیا موزه‌ها اهمیت دارند و خوشبختانه امروز نیز شاهد افتتاح موزه ورزش و تالار مشاهیر ورزش هستیم، با همت این بخش مغفول در کشور ایجاد شده و افتخارآفرینی‌های زیادی که در حوزه ورزش و در مسابقات مختلف وجود دارد از یادمان نخواهد رفت.

وی به تلاش و از خودگذشتی چهره‌های ورزشی در میادین مختلف اشاره کرد و گفت: هرگز از یادمان نمی‌رود که برخی از ورزشکاران با وجود مصدومیت و آسیب‌دیدگی در میادین ورزشی به خوبی نقش‌آفرینی کردند و با تلاش‌های خود دل ملت را شاد کردند. شاید هیچ چیزی به اندازه برنده شدن یک ورزشکار در عرصه‌های بین‌المللی مردم را نمی‌تواند شاد کند.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در ادامه اعلام کرد: تعداد موزه‌های کشور تا چند سال پیش ۴۰۰ موزه بود اما اکنون به ۷۰۰ موزه رسیده است. نکته حائز اهمیت این است که شاهد ورود بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری آنها و نیز اقبال جوانان به حوزه موزه‌داری کشور هستیم.

وی افزود: موزه‌های مختلف با موضوعات متنوع در کشور داریم که شایسته این مردم عزیز است و این موزه نیز که روایتگر تاریخ ورزش کشور است به افتخارات موزه‌ای کشور اضافه شده است.

مونسان خاطرنشان کرد: در طول سال‌های مختلف شاهد فعالیت مدیران پرتلاش در حوزه ورزش نیز بودیم، پیشنهاد من این است که بخشی را در این موزه به تلاش‌ها و زحمات مدیران حوزه ورزش در ادوار مختلف اختصاص دهیم.

این خبر را هم ببینید:  جمع‌بندی بودجه پیشنهادی دستگاه‌های اجرایی در کمیسیون شوراها

انتهای پیام/