پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
فعالیت ها در حوزه خدمت به ایثارگران باید به افزایش معنویت منتهی شود - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

فعالیت ها در حوزه خدمت به ایثارگران باید به افزایش معنویت منتهی شود

به گزارش جامعه نیوز:

 فعالیت ها در حوزه خدمت به ایثارگران باید به افزایش معنویت منتهی شود

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، حامد مظاهریان معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، در نشست با مدیران اداره کل و معاونت فرهنگی امور ایثارگران، شهدا را فرزند زمان خویشتن دانست و با گرامیداشت یاد و خاطره شهید وریجی اذعان داشت: زمانه ایجاب می کند که افراد در کدام جبهه مشغول به خدمت و دفاع از وطن و مردم خویش باشند برخی در سنگر جنگ، برخی در مراکز درمانی و حتی برخی با قلم خود به جهاد مشغول می شوند و این انتخاب افراد و حضور آنان در زمان و محل مناسب، بسیار ارزشمند است.

وی ضمن ارج نهادن به مقام شهدای خدمت گفت: ایثارگری در جامعه ایران زنجیره به هم پیوسته ای است که عمری به درازای تاریخ ایران داشته و در هر زمان رنگ و بویی متفاوت می گیرد. در همین ماه های اخیر ما در شهرداری تهران ۱۲ شهید خدمت داریم و این فرهنگ تاریخی و مقطعی نیست اما مقوله ای فرهنگی و جریان ساز است که باید آن در قالب زنجیره به هم پیوسته در تاریخ کشور در نظر بگیریم. 

مظاهریان، رویکردهای چهارگانه شهردار تهران در سال جاری را شامل کاهش هزینه ها، افزایش درآمدها، محله محوری و شهر هوشمند و الکترونیک عنوان کرد و افزود: اداره کل ایثارگران در ۳ مورد از این رویکردها می تواند موثر عمل کند و در قالب پروژه های محلی ایده های خلاقانه خود در حوزه هویت بخشی به محله ها و معنویت بخشی به شهر را در محله های منتخب طراحی و اجرا کند. 

این خبر را هم ببینید:  ارسال لایحه توسعه راه‌آهن در سال پایانی عمر دولت/ مجلس بدنبال حمل‌و‌نقل فرامرزی و اتصال مسیرهای‌ فرعی به ریل اصلی

وی، هویت بخشی به محلات را مستلزم پیوند پروژه ها با مقوله هنر دانست و افزود: در صورتی که اجرای پروژه های محلی ایثارگران با ابزار هنر و با بهره گیری از تکنیک ها و قالب های هنری همراه شود میزان اثرگذاری آن دوچندان خواهد شد و مدیریت شهری را نیز به اهداف خود در هویت بخشی و فرهنگ سازی در محلات می رساند.

به گفته معاون شهردار تهران، حاصل برنامه ها و اقدامات ایثارگران باید در ارج نهادن به مقام والای شهدا و افزایش معنویت در جامعه هویدا شود.

وی ضمن تقدیر از ایده «سرگذشت پژوهی» و نقش مهم جمع آوری آثار شهدای محله ها در هویت بخشی به محله های شهر تهران تصریح کرد: نامگذاری کوچه ها و معابر به نام شهدا برای ادای دین به این عزیزان کافی نیست. باید ضمن هویت سازی برای محله ها، تصور ذهنی دقیق و واقعی از ایثارگری شهدا به ویژه برای نسل جدیدی که به دلیل فاصله تاریخی، تجربه و خاطره ای با آن دوران ندارند، را ایجاد کنیم.

مظاهریان، ارائه ایده های جدید و نوآوری در اجرای پروژه های محلی، فرهنگ سازی در حوزه ایثارگری و همکاری با سایر بخش های شهرداری تهران در تعریف پروژه های محلی در این زمینه را از اداره کل امور ایثارگران خواستار شد. 

در ادامه این نشست، رضا جلالی مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران نیز از افتتاح بوستان شهدا به نام «سروستان شقایق ها» خبر داد و افزود: در سال ۹۸ بر اساس ۵ راهبرد شامل اخلاق مداری، نظام جبران خدمات، چابک سازی سازمانی، هوشمندسازی مدیریت منابع انسانی، ۱۳ برنامه و ۹۲ اقدام در اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران به اجرا درآمد.

این خبر را هم ببینید:  رئیس مجلس وارد مسکو شد

جلالی، برگزاری یادواره شهدای محلات تهران، سلسله همایش های تکریم شقایق ها، ارتقاء و هدایت تحصیلی ایثارگران، تورهای توانمندسازی برای فرزندان شهدا، پایش سلامت خانواده های شهدا، اجرای برنامه های کم هزینه فرهنگی، سفرهای زیارتی برای جانبازان و خانواده شهدا،گرامیداشت روز جانباز، مسابقات فرهنگی، گردآوری اطلس شهدای پایتخت، تشکیل ستاد سرگذشت پژوهی در جمع آوری، تدوین و حفظ آثار شهداء و ایجادکنگره بزرگداشت شهدا در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری را از مهمترین اقدامات این اداره کل برشمرد.

این نشست با حضور حامد مظاهریان معاون شهردار تهران،رضا جلالی مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران، اکرم نزل آبادی معاون فرهنگی، سید محسن صالحی معاون برنامه ریزی، مالی و اداری، محسن نوروزی مدیر حوزه ریاست، حجت الاسلام قیومی مشاور مدیرکل امور ایثارگران، نیک بین مدیر بازرسی و موسوی مدیر حراست اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران برگزار شد.

انتهای پیام/