رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: فضای مسقف امامزادگان پونک ۱۲۰ برابر می‌شود/ کاهش تعداد زوار در ماه‌های اخیر به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، برخی از رسانه‌ها از ساخت و ساز روی مقبره امامزادگان پونک اخباری منتشر کردند و از ایجاد راه باریکی به سمت مقبره امامزادگان عینعلی و زینعلی (ع) و بسته شدن […]

به گزارش جامعه نیوز:

فضای مسقف امامزادگان پونک ۱۲۰ برابر می‌شود/ کاهش تعداد زوار در ماه‌های اخیر

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، برخی از رسانه‌ها از ساخت و ساز روی مقبره امامزادگان پونک اخباری منتشر کردند و از ایجاد راه باریکی به سمت مقبره امامزادگان عینعلی و زینعلی (ع) و بسته شدن مسیر با رنگ آبی برای عملیان عمرانی گلایه‌مند بودند.

13990423000964 Test NewPhotoFree - فضای مسقف امامزادگان پونک  ۱۲۰ برابر می‌شود/ کاهش تعداد زوار در ماه‌های اخیر

این امر در حالی است که از اواخر سال گذشته امامزادگان به دلیل مبارزه با شیوع کرونا به دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا بسته شد و از اوایل خرداد فضای باز امامزادگان با اعمال محدودیت به روی زائران باز شد و تاکنون نیز فضای بسته و تربتخانه همچنان بسته است و امکان تشرف به این فضا وجود ندارد.

حسین رستمی، رئیس اداره اوقاف شمال غرب تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به انجام عملیات عمرانی در آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی (ع) اظهار داشت: این عملیات در دو فاز طراحی و اجرایی شده و قرار است در این عملیات، فضای امامزاده توسعه یابد.

13990423000956 Test NewPhotoFree - فضای مسقف امامزادگان پونک  ۱۲۰ برابر می‌شود/ کاهش تعداد زوار در ماه‌های اخیر

وی با بیان اینکه کنار امامزاده عینعلی و زینعلی (ع) دره فرحزاد بود، افزود: بر اساس طرح جدید توسعه، دره فرحزاد به فرحزاد به وسیله پلی بزرگ متصل می‌شود تا علاوه بر زیبایی این مکان مقدس، تشرف به امامزاده برای زائران تسهیل شود.

رستمی با اشاره به اینکه عملیات توسعه امامزاده عینعلی و زینعلی (ع) با همکاری شهرداری در حال انجام است، خاطرنشان کرد: کوچه منتهی به امامزاده یکطرفه بود و همین امر موجب تردد سخت زائران می‌شد که با برنامه‌ریزی انجام شده سعی داریم این مشکل نیز در طرح توسعه برطرف شود.

این خبر را هم ببینید:  توقف چند ماهه بیش از 4 میلیون تن کالا در گمرکات کشور

13990423000942 Test NewPhotoFree - فضای مسقف امامزادگان پونک  ۱۲۰ برابر می‌شود/ کاهش تعداد زوار در ماه‌های اخیر

همچنین مهدی مزینانی مدیر آستان مقدس امامزادگان عینعلی و زینعلی (ع) در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس درباره مشکلاتی که محدودیت‌های موجود برای زائران ایجاد کرده است، گفت: از اواخر سال گذشته طرح توسعه امامزادگان عینعلی و زینعلی (ع) کلید خورد و بر اساس آن مقرر شد تا فضای امامزاده با احتساب سایر اماکن فرهنگی و مذهبی به ۲۱ هزار متر افزایش باید.

13990423000962 Test NewPhotoFree - فضای مسقف امامزادگان پونک  ۱۲۰ برابر می‌شود/ کاهش تعداد زوار در ماه‌های اخیر

وی با بیان اینکه عملیات توسعه امامزادگان عینعلی و زینعلی (ع) از سال ۹۲ طراحی و از اواخر سال گذشته اجرایی شد، افزود: در طرح توسعه علاوه بر بازسازی و افزایش مساحت امامزاده، فضای سبز، کتابخانه، سالن آمفی تئاتر و همایش، باشگاه ورزشی، حسینیه و فضای زیارتی، پارکینگ و مرکز حل اختلاف پیش‌بینی شده است که هم‌اکنون ۸ هزار متر از این فضا آماده بهره‌برداری است.

مزینانی با اشاره به اینکه برای افزایش فضای امامزاده محدودیت‌هایی اعمال شده که شاید از منظر زائران چندان مطلوب نباشد، خاطر نشان کرد: برای ایجاد ایمنی هنگام توسعه و عملیات عمرانی مجبور شدیم فضاهای ناایمن را ببندیم تا با حضور زائران در فضای باز امامزاده شاهد بروز مشکلی برای آنها نباشیم اما با این حال با توجه به بسته بودن بقعه و تربتخانه، فضای باز امامزاده میزبان زائران بسیاری است و مشکلی در تردد آنها وجود ندارد.

13990423000958 Test NewPhotoFree - فضای مسقف امامزادگان پونک  ۱۲۰ برابر می‌شود/ کاهش تعداد زوار در ماه‌های اخیر

وی با بیان اینکه مسیری با ایجاد ایمنی مناسب برای تردد زائران مهیا شده است، تصریح کرد: هم‌اکنون فضای داخلی تربتخانه و بقعه حدود ۱۴۰ مترمربع است که با توجه به طرح توسعه، قرار است فضای داخلی و مسقف امامزاده به یک هزار و ۶۰۰ مترمربع افزایش یابد.

این خبر را هم ببینید:  معجزه‌ انقلاب اسلامی

13990423000945 Test NewPhotoFree - فضای مسقف امامزادگان پونک  ۱۲۰ برابر می‌شود/ کاهش تعداد زوار در ماه‌های اخیر

 مدیر آستان مقدس امامزادگان عینعلی و زینعلی (ع) درباره زمان پیشنهادی برای تکمیل این طرح گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده توسعه امامزاده عینعلی و زینعلی (ع) در صورت تأمین اعتبارات تا دو سال آینده تکمیل و آماده پذیرش زائران خواهد بود. البته قبل از آن نیز در صورت موافقت ستاد مبارزه با کرونا، آماده بازگشایی بخشی از فضای امامزاده برای تشرف زائران هستیم.

13990423000952 Test NewPhotoFree - فضای مسقف امامزادگان پونک  ۱۲۰ برابر می‌شود/ کاهش تعداد زوار در ماه‌های اخیر

به گزارش فارس، امامزاده عینعلی و زینعلی (ع) از امامزادگان شمال غرب تهران در منطقه پونک است که فضای باز باصفای این امامزاده همزمان با ایام مناسبتی به ویژه محرم و صفر میزبان زائران بسیاری است و شب‌های جمعه نیز مملو از جمعیت است. البته اکنون با شیوع کرونا تعداد زائران امامزاده کاهش یافته است و عملیات عمرانی در این آستان نیز مزید علت برای کاهش تعداد زوار به شمار می‌رود.

با طرح توسعه امامزاده عینعلی زینعلی (ع)، تربتخانه این آستان از ۱۴۰ متر به یک هزار و ۶۰۰ متر افزایش می‌یابد؛ به طوری که حدود ۱۲۰ برابر خواهد شد و ظرفیت پذیرایی از زائران نیز افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها