پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

فرصتی که برای موافقان و مخالفان صوری ایجاد شده در شأن مجلس انقلابی نیست

به گزارش جامعه نیوز:

 فرصتی که برای موافقان و مخالفان صوری ایجاد شده در شأن مجلس انقلابی نیست

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، ابراهیم رضائی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در نشست علنی مجلس نوبت صبح امروز (سه شنبه) پارلمان طی تذکری اظهار داشت: برخی از سخنگوی کمیسیون‌ها در ایراد نظرات کمیسیون پیرامون برنامه وزرای پیشنهادی به تحلیل نظرات شخصی خود پرداختند و از سوی دیگر برخی جریانات خارجی در تلاشند تا وزرا رأی اعتماد از مجلس کسب کنند، شاید این نوع اقدامات در دولت روحانی رایج بود اما قطعاً حجت الاسلام رئیسی راضی به این نیست که عده‌ای اینجا به دلالی رأی بپردازند.

وی افزود: رهبری فرمودند آفت عمده سرگرم شدن نمایندگان به حواشی زیانبار یا وارد کردن انگیزه‌های ناسالم شخصی و جناحی و سهل‌انگاری در واقعیات و دسته‌بندی‌های احیانا ناسالم قومی، منطقه ای و قبیله‌ای است.

رضایی ادامه داد: موافقان و مخالفان هر وزیر طبق قانون باید درباره برنامه پیشنهادی وزرای معرفی شده اظهارنظر کنند، متأسفانه در روزهای گذشته افرادی در موافقت و مخالفت صحبت کردند که اظهارات آنها بیان سوال یا تعریف و تمجید از وزرا بوده است، این موضوع شائبه ایجاد می‌کند و فرصتی که برای موافقان و مخالفان صوری ایجاد شده در شأن مجلس انقلابی نیست.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی افزود: وقت مجلس، وقت بیت‌المال است و نمایندگان باید درباره مسائل اصلی اظهارنظر کنند، ما در شرایطی هستیم که مدیران استراتژیکی کشور را برای ۴ سال آینده انتخاب خواهیم کرد لذا اینکه عده‌ای به عنوان موافق یا مخالف وزیر پیشنهادی شعر بخوانند در شأن مجلس نیست.

این خبر را هم ببینید:  دولت به جلب اعتماد مردم نیاز دارد/ مسئولان خود را خادم ملت بدانند

در ادامه علی نیکزاد نایب رئیس مجلس گفت: سخنگوی کمیسیون‌ها نظر شخصی خود را اعلام نمی‌کنند بلکه نظر کمیسیون درباره وزرای پیشنهادی را قرائت می‌کنند. مجلس در این شرایط انقلابی عمل کرده و هر وزیر تنها با یک همراه امکان حضور در مجلس را پیدا کرده لذا اینکه عده‌ای در بیرون کارهایی را انجام می‌دهند به خودشان مربوط است.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *