رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  فاصله گذاری اجتماعی کماکان موثرترین روش در مهار کروناست به گزارش خبرگزاری فارس، محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در دهمین نشست کارگروه ارزیابی فرصت های مدیریت کرونا که صبح امروز در سالن پیامبر اعظم وزارت کشور برگزار شد، با تاکید بر اینکه […]

به گزارش جامعه نیوز:

 فاصله گذاری اجتماعی کماکان موثرترین روش در مهار کروناست

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در دهمین نشست کارگروه ارزیابی فرصت های مدیریت کرونا که صبح امروز در سالن پیامبر اعظم وزارت کشور برگزار شد، با تاکید بر اینکه هنوز ماهیت بیماری کووید۱۹ برای جامعه پزشکی ناشناخته است؛ گفت: ویروس کرونا شخصیت عملکردی متفاوت در جعرافیای مختلف دارد. این ویروس از خودش ویژگی هایی نشان می دهد که کاملا غیر منتظره و غیرقابل پیش بینی است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری واگیر وزارت بهداشت در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به اینکه  روز به روز بر پیچیدگی بیماری کرونا افزوده می شود؛ گفت: انتقال این بیماری از مجاری تنفسی است و همین امر خطرناک بودن این بیماری را نشان می دهد. به طوری که هم انتقال و شیوع را تسریع می کند و هم امکان درگیر ساختن دیگر بخش های حیاتی بدن مثل، قلب، ریه و سیستم گردش خون را موجب می شود.

گویا در ادامه به تجربه مدیریت کرونا در جهان اشاره کرد و گفت: سه مرحله مبارزه با کرونا در دنیا مطرح است و تقریبا کشورهای درگیر با این بیماری با استفاده از این روش ها به دنبال مهار کرونا هستند.

وی گفت: سیاست اول؛ سیاست مهار است که در اوایل شیوع بیماری در کشورهایی نظیر، چین، سنگاپور و تایوان مورد اجرا قرار گرفت.به سیاست دوم که سیاست رایج و مورد قبول در دنیا است اشاره کرد و گفت: علی رغم موفقیت های اولیه سیاست مهار، همه کشورها به رویکرد سرکوب روی آوردند.

این خبر را هم ببینید:  تداوم روزهای آلوده در تهران/ تعداد روزهای پاک پایتخت

گویا  با اظهار اینکه سیاست سرکوب، اثربخشی بلندمدت داری نسبت به سیاست مهار دارد؛ گفت: اساس این سیاست بر فاصله گذاری اجتماعی است. در این روش تاکید بر ابتلای کم به کرونا و در مرحله بعدی، مراجعه کمتر به بیمارستان و درمان افراد به صورت سرپایی و در نهایت کاهش مرگ و میر است.

وی در همین خصوص یادآور شد: در کشور ما بعد از تعطیلات عید نوروز، سیاست فاصله گذاری اجتماعی به خوبی رعایت شد و در زمینه بهبود بیماران و مراجعه کمتر به بیمارستان ها هم، امروز شاهد این هستیم که بیش از ده برابر شناسایی ها در خارج از بیمارستان ها انجام می گیرد که توفیق بزرگی در این حوزه به شمار می آید.

گویا با بیان اینکه رویکرد سوم، رویکرد تخفیف است و طبق این رویکرد بیماری قابل سرکوب نیست و در صورت ابتلای ۶۰ الی ۷۰ درصد جامعه، ما بقی جامعه خود به خود ایمن می شوند.

وی در پایان با بیان اینکه، در کشور اقدامات خوبی در افزایش آزمایشگاههای تشخیص کرونا صورت گرفته است؛ گفت: در ابتدای بیماری، سه آزمایشگاه تشخیص داشتیم که امروز این رقم به بیش از ۱۰۰ مورد آزمایشگاه تشخیص رسیده است.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها