رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  فارس من| وزارت ورزش منابع و قراردادها را شفاف کند/ استفاده از ابزارهای نظارتی مجلس به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ مخاطبان گرامی با ثبت سوژه‌ای در بخش «فارس من» با عنوان «ضرورت استیضاح وزیر ورزش» خواستار پیگیری این موضوع در خبرگزاری فارس شده‌اند.  در توضیح این سوژه آمده است که […]

به گزارش جامعه نیوز:

 فارس من| وزارت ورزش منابع و قراردادها را شفاف کند/ استفاده از ابزارهای نظارتی مجلس

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ مخاطبان گرامی با ثبت سوژه‌ای در بخش «فارس من» با عنوان «ضرورت استیضاح وزیر ورزش» خواستار پیگیری این موضوع در خبرگزاری فارس شده‌اند. 

در توضیح این سوژه آمده است که با توجه به اوضاع نابسامان ورزش کشور و جوانان این مرز و بوم همچنین انتخاب و قرارداد فاجعه بار ویلموتس توسط وزیر ورزش برای تیم ملی و نتایج ضعیف و مبلغ قرارداد سنگینش، خواهان استیضاح وزیر ورزش و جوانان هستیم.

در همین راستا و برای پیگیری این سوژه با احمد راستینه عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت‌وگو کرده‌ایم.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: یکی از مهمترین موضوعاتی که مجلس یازدهم برنامه‌ریزی منظمی در مورد آن انجام داده و آن را پیگیری خواهد کرد مربوط به شفافیت درباره مباحث گسترده قراردادها و مباحث اقتصادی است.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس افزود: منافع ملی باید اولویت اول همه دستگاه‌ها بوده و خط قرمز همه مدیران و وزرا در تمامی وزارتخانه‌ها باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: اگر هر دستگاه و وزارتخانه‌ای این خطوط قرمز را رعایت نکند مجلس یازدهم در این باره از ابزارهای نظارتی و قانونی خود استفاده کرده و از حداکثر ظرفیت‌های قانونی‌اش برای مکلف کردن آن دستگاه و وزارتخانه جهت تبعیت از شفافیت در قانون خواهد کرد.

راستینه گفت: اخیرا در وزارت ورزش اتفاقاتی رخ داده است که سلطانی‌فر وزیر ورزش باید پیگیر این موضوعات و اتفاقات بوده و سریعا آن را رفع کند ضمن اینکه از مباحث غیرشفاف و مالی که حتی بخشی از آن هم صدقه‌دار است و متأسفانه تکرار شده و جامعه ورزشی هم در این باره سوالات متعددی دارد باید پاسخگو باشد.

این خبر را هم ببینید:  انجام 85 درصد اقدامات پیشگیرانه درباره مواد مخدر توسط سازمان‌های مردم‌نهاد

وی گفت:‌ متأسفانه مباحث مالی و عدم شفافیت در قراردادهای زیرمجموعه وزارت ورزش و جوانان منجر به نگرانی بین جامعه ورزشی و  مربیان و بازیکنان شده است و حتی  خیلی از اعضای جامعه ورزشی نسبت به تبعیضات صورت گرفته بین مربیان خارجی و داخلی انتقادات تندی کردند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه مقام معظم رهبری در یک موضع‌گیری بسیار شفاف بارها این موضوع را تأکید کردند که در قراردادها و بکارگیری مربیان باید اولویت اول و اساسی به مربیان داخلی داده شود اما متأسفانه در وزارت ورزش و جوانان مربیان خارجی بکارگیری می‌شوند و حتی قراردادهای مالی آنها هم غیرشفاف بوده است. این در حالی است که این اقدام منفعت‌طلبانه برخی افراد منجر به مخاطره منافع ملی شده و ظرفیت‌های مختلف کشور به بازی گرفته می‌شود.

راستینه گفت: وزارت ورزش و جوانان باید در اولین فرصت نوع قراردادهای مالی مربیان خارجی مربیان داخلی و قراردادهای با دستگاه‌های داخلی را مشخص کرده و به گزارشات اخیر تحقیق و تفحص از استقلال و پرسپولیس رسیدگی کند.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس تصریح کرد: وزارت ورزش و جوانان باید فدراسیون فوتبال را مکلف کند که علاوه بر رسیدگی سریع به قرارداد غیرشفاف ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی و پیگیری قرارداد غیرشفاف وی که توانسته مشکلات و آسیب‌های زیادی را وارد کند به عدم بکارگیری یک نیروی بازنشسته در فدراسیون فوتبال تذکرات لازم را بدهد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:‌متأسفانه اخیرا فردی برای مدیریت فدراسیون فوتبال که بازنشسته است بکارگیری شده که این روند بازی گرفتن قانون است و دقیقا مخالف با موج جوان‌گرایی است که در کشور به وجود آمده است درحالی که همه مدیران و مسؤولان موظف هستند از موج جوان‌گرایی ایجاد شده و انرژی فراوان آنها استفاده کنند و بکوشند ظرفیت مربی‌گری جوانان در عرصه‌های مختلف را به افراد با تجربه و خلاق بسپارند.

این خبر را هم ببینید:  استیضاح روحانی منتفی شد

راستینه تصریح کرد: وزارت ورزش و جوانان باید سریعا نسبت به عدم شفافیت منابع مالی در این وزارتخانه و قراردادهای متعدد غیرروشن و گزارشات تحقیق و تفحص‌ صورت گرفته استقلال و پرسپولیس ورود قاطع داشته باشد در غیر اینصورت مجلس یازدهم نسبت به ایفای وظایف قانونی‌اش نسبت به وزرا و بکارگیری از حداکثر ابزارهای نظارتی و قانونی استفاده خواهد کرد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها