پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

فارس من| ماجرای بیمارستانی که پس از ۱۵ سال یک بیمار هم ویزیت نکرد! +تصاویر و فیلم

به گزارش جامعه نیوز:

 فارس من| ماجرای بیمارستانی که پس از ۱۵ سال یک بیمار هم ویزیت نکرد! +تصاویر و فیلم

به گزارش خبرگزاری فارس، همین چندی پیش بود که یکی از مخاطبان فارس من، از ماجرای عجیب جدیدترین بیمارستان تکاب برای ما نوشت، بیمارستانی که در دولت نهم کلنگ آن بر زمین زده شد و با این حال، ۱۵ سال  از آن روزها می‌گذرد اما هنوز این بیمارستان، یک بیمار  هم به چشم ندیده است.

14000131000514 Test NewPhotoFree - فارس من| ماجرای بیمارستانی که پس از 15 سال یک بیمار هم ویزیت نکرد! +تصاویر و فیلم

آن طور که این مخاطب فارس من روایت می‌کند، بیمارستان تکاب پس از آن که بخش اعظمی از آن ساخته شد  معارضی برای آن پیدا شده  و با این حال وضعیت  بیمارستان هنوز در بلاتکلیفی قرار دارد، مردم نمی‌دانند این بیمارستان چه زمانی آماده می‌شود و دستگاه‌های اهدایی به این بیمارستان به کجا اهدا شده اند؟

به دنبال ثبت این پویش در فارس من بود که خبرنگار ما برای پیگیری های بیشتر با سردبیر سوژه تماس گرفت تا واقعیت ماجرا روشن شود، وی در این باره به خبرنگار ما گفت: واقعیت آن است که کنلگ زنی بیمارستان تکاب در دولت نهم آغاز شد و مدتی هم در  آغاز به کار آن تأخیر وجود داشت اما به هر حال آغاز عملیات اجرایی آن صورت گرفت. زمین این بیمارستان اهدایی است و امروز یک معارض از خانواده وراث این زمین، برای آن پیدا شده است که مانع پیشرفت فیزیکی بیمارستان و افتتاح آن است.

14000131000519 Test NewPhotoFree - فارس من| ماجرای بیمارستانی که پس از 15 سال یک بیمار هم ویزیت نکرد! +تصاویر و فیلم

وی ادامه داد: معارض زمانی پیدا شد که بیمارستان ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت  و نمی‌توانستند  آن را متوقف کنند یا بیمارستان را در مکان دیگری احداث کنند اما باید به هر حال معارض را راضی می‌کردند تا بتوان شرایط فعلی بیمارستان را حفظ کرد.

این خبر را هم ببینید:  اعلام برنامه ۵ مسابقه معوقه لیگ برتر/ تاریخ جدید بازی های معوقه پرسپولیس و استقلال

این مخاطب فارس من، ضمن انتقاد از مسئولان وقت برای جانمایی نامناسب بیمارستان،با طرح چند پرسش خواستار نگاه ویژه مسئولان به این پروژه رها شده شد و عنوان کرد: سوال این است چرا دولت در زمان اهدای این زمین برای ساخت بیمارستان ابعاد حقوقی بیمارستان را بررسی نکرده است؟ این زمین باید از نظر حقوقی بررسی می‌شد و امروز باید هزینه زمین آن را پرداخت کنند.

14000131000523 Test NewPhotoFree - فارس من| ماجرای بیمارستانی که پس از 15 سال یک بیمار هم ویزیت نکرد! +تصاویر و فیلم

 

این شهروند تکابی، همچنین اذعان داشت: باید از آن‌ها پرسید آیا مشکل معارض داشتن  زمین بیمارستان همچنان پابرجاست یا خیر؟، چرا که از سال ۱۳۹۸ می‌گویند بیمارستان امروز پیشرفت ۹۷ درصدی دارد و این سه درصد برای اتمام پروژه بیمارستان تا چه زمانی به طول خواهد انجامید؟ وی تأکید کرد: آخرین پیگیری‌های ما حکایت از آن دارد که تجهیزات بیمارستانی مانند ونتیلاتور و … خریداری و به علوم پزشکی استان تحویل داده شده است اما به خاطر کرونا به بیمارستان‌ها دیگر واگذار شده است، آقای استاندار گفتند که این ابزارها را به بیمارستان تحویل داده اند حالا باید این موضوع پیگیری و راستی آزمایی شود که آیا تمامی تجحهیزات تحویل بیمارستان شده است یا خیر؟

14000131000544 Test NewPhotoFree - فارس من| ماجرای بیمارستانی که پس از 15 سال یک بیمار هم ویزیت نکرد! +تصاویر و فیلم

وی  خاطرنشان کرد: ۱۴ سال پیش نقشه  این بیمارستان  طراحی و بنای آن پایه ریزی شده است، حدود یک ماه و نیم پیش سی تی اسکن و ماموگرافی را به تکاب اهدا کرده اند، این  دستگاه‌ها از سوی سازمان بهداشت جهانی اهدا کرده اند.

14000131000542 Test NewPhotoFree - فارس من| ماجرای بیمارستانی که پس از 15 سال یک بیمار هم ویزیت نکرد! +تصاویر و فیلم

سردبیر سوژه  ابراز کرد: غیر از این بیمارستان، یک بیمارستان دیگر به نام شهدا وجود دارد و آن هم حدود ۶۰ تخته است و  ساختمان دارای بنای قدیمی  و استیجاری است.

این خبر را هم ببینید:  عوارض شغلی سال ۱۳۹۹ مهمان پذیرهای قم بخشوده شد

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *