رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 172 خبر


  • چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۰ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 12 May

به گزارش جامعه نیوز:  فارس من| ضعف آنتن‌دهی تلفن همراه در روستاهای بخش میمند فیروزآباد به گزارش خبرگزاری فارس از فیروزآباد، در عصر ارتباطات که اینترنت پرسرعت و شبکه‌های قوی تلفن همراه در سایر استان‌ها و یا شهرستان‌ها پیشرفت خوبی دارد، خارج از شهر میمند آنتن دهی تلفن همراه رضایت‌بخش نیست و به تبع آن […]

به گزارش جامعه نیوز:

 فارس من| ضعف آنتن‌دهی تلفن همراه در روستاهای بخش میمند فیروزآباد

به گزارش خبرگزاری فارس از فیروزآباد، در عصر ارتباطات که اینترنت پرسرعت و شبکه‌های قوی تلفن همراه در سایر استان‌ها و یا شهرستان‌ها پیشرفت خوبی دارد، خارج از شهر میمند آنتن دهی تلفن همراه رضایت‌بخش نیست و به تبع آن اینترنت هم قطع است.

آنتن دهی ضعیف و در دسترس نبودن شبکه‌های تلفن همراه از دغدغه‌ها و مشکلات عمده مردم روستای گنک و حومه است.

در حوزه ارتباطات درحالی‌که روستاهای سایر استان‌ها زیر پوشش نسل‌های جدید تلفن همراه می‌رود در بسیاری از روستاهای بخش میمند فیروزآباد، پدیده‌ای به نام ارتباطات در عصر ارتباطات ناشناخته مانده است.

برخی از اهالی روستای گنک شهر میمند فیروزآباد در گفت‌وگو با فارس از ضعف آنتن دهی تلفن همراه و نبود اینترنت گلایه داشته و در برقراری ارتباط با مشکل مواجه می‌باشند.

 به همین منظور اهالی این روستا با اتکا به پیگیری سایت خبرگزاری فارس خواستار احقاق حقوق خود شده و در سامانه فارس من با موضوع “اینترنت همراه در روستای گنک وجود ندارد” پا پیش گذاشته و از مسئولان مطالبه کرده‌اند که توضیح آن که به شرح ذیل است؛

“علی‌رغم سال‌ها پیگیری و مطالبه مردم، برخلاف گزارش و ادعای مسئولان که مدعی هستند اینترنت ۴ جی روستای گنک را پوشش می‌دهد، متأسفانه این روستا هنوز از اینترنت همراه بی‌بهره است.

همراه اول، ایرانسل و های وب هم بر خلاف ادعای این اپراتور، هیچ آنتن دهی در روستا ندارد و با مودم ارسالی از دفتر وزارت ارتباطات برای دهیاری تست‌شده و هیچ آنتن دهی وجود ندارد.”

این خبر را هم ببینید:  اجرای پویش سفره‌ای به وسعت ایران زمین در کهگیلویه و بویراحمد/اقدام مومنانه خادمیاران رضوی

ازاین‌رو خبرنگار خبرگزاری فارس در فیروزآباد موضوع را پیگیری نمود.

13990826000522 Test PhotoN - فارس من| ضعف آنتن‌دهی تلفن همراه در روستاهای بخش میمند فیروزآباد

رئیس شورای شهرستان فیروزآباد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: با توجه به نصب و راه‌اندازی لینک رادیویی جدید از سایت صحرا سفید به مرکز مخابرات میمند جهت توسعه ارتباطات اینترنت مناطق روستایی در پروژه (uso) جهت راه‌اندازی اینترنت این منطقه نیازمند نصب آنتن و یونیت Rru می‌باشد.عباس شریفی افزود: به‌طورکلی ۵۰ درصد از این پروژه انجام‌شده اما هدف نهایی این پروژه صورت نگرفته است

رئیس شورای شهرستان فیروزآباد اضافه کرد: با توجه به وضعیت نامطلوب آنتن دهی مناسب و همچنین عدم پوشش اینترنت با پیگیری خوب و مجدانه دکتر فروردین، فرماندار شهرستان، بخشدار میمند و همچنین رئیس مخابرات شهرستان فیروزآباد در آذرماه سال ۹۹ مراحل اولیه راه‌اندازی سایت پرزیتون انجام شد و تقریباً در اوایل دی‌ماه ۹۹ این سایت راه اندازی شد که فقط روستاهای پرزیتون و ابگل را پوشش داد.وی ادامه داد: در خصوص پیگیری‌های انجام شده و وضعیت اینترنت روستاهای شرقی بخش میمند که به نام مجموعه دهستان پرزیتون نامیده می‌شود، جلساتی در این خصوص در شورای شهرستان فیروزآباد با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار فیروزآباد در مهرماه انجام شد.

13990814000898 Test PhotoN - فارس من| ضعف آنتن‌دهی تلفن همراه در روستاهای بخش میمند فیروزآباد

روستاهایی همچون گنک و صحرا سفید کماکان از این موهبت بی‌بهره‌اند

وی با اشاره به وضعیت سایت صحرا سفید از مجموعه دهستان پرزیتون بخش میمند نیز بیان داشت: تقریباً نیمی از کار انجام شده است و متأسفانه روستاهایی همچون گنک و صحرا سفید کماکان از این موهبت بی‌بهره‌اند.

شریفی همچنین با بیان وضعیت آنتن دهی و اینترنت همراه اول و ایرانسل در برخی دیگر از روستاها ابراز داشت: وضعیت اینترنت روستاهای امیرسالار، مرادآباد، تنگ‌ریز، عزیزآباد، جانی آباد، بنه خفرک و حتی قریب به اتفاق روستاهای شمالی و غربی بخش یا فاقد اینترنت و آنتن یا اینکه وضعیت مطلوبی وجود ندارد. ایشان متذکر شدند با توجه شرایط تحصیلی دانش آموزان از طریق فضای مجازی این امر لازم به پیگیری بیش‌ازپیش مسئولان خواهد بود.

این خبر را هم ببینید:  ۱۹ حمله هوایی ائتلاف سعودی به دو استان مأرب یمن

به دلیل موقعیت جغرافیایی روستای گنک تغییری در آنتن دهی و اینترنت روستا ایجاد نشد

غلامعلی ظهرابی در گفت‌وگو با فارس گفت: سال ۹۹ ارتقا آنتن و اینترنت تلفن همراه برای حدود ۱۰ روستای شرق میمند انجام شد که روستای گنک هم جز این ۱۰ روستا بود.

وی افزود: اما متأسفانه به دلیل موقعیت جغرافیایی روستای گنک تغییری در آنتن دهی و اینترنت روستا ایجاد نشد.

بخشدار میمند ادامه داد: پیگیری بخشداری از طریق مخابرات شهرستان و اداره کل مخابرات استان فارس هم انجام شد که با وعده‌هایی همراه بود، اما هنوز محقق نشده است.

ظهرابی بیان داشت: روستای گنک بخش میمند فیروزآباد دارای ۷۰۰ نفر جمعیت بوده که با توجه به نیاز مبرم و مهم این روزهای کرونایی به‌خصوص آموزش مجازی و تحصیل دانش آموزان در این مدت مردم را با مشکلات و دغدغه زیادی همراه ساخته است.

13990728000431 Test PhotoN - فارس من| ضعف آنتن‌دهی تلفن همراه در روستاهای بخش میمند فیروزآباد

لزوم تقویت اینترنت در روستاهای میمند

نماینده مردم شهرستان‌های فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند در مجلس شورای اسلامی نیز در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: با توجه به ضعیف بودن بسترهای اینترنت در روستاها و مناطق محروم شهرستان‌های فیروزآباد و بخش میمند برای استفاده دانش‌آموزان، لازم است ادارات ذی‌ربط نسبت به تقویت اینترنت و زیرساخت‌ها و بسترهای لازم برای آموزش دانش‌آموزان حتی در دورترین روستا متعهد باشند.

وی افزود: در حال حاضر از مناطق مختلف روستایی و شهری، معلمان، اولیا، مدیران و دانش‌آموزان پیگیر امکانات مدارس، وضعیت سامانه آموزش، عدم آنتن دهی و ضعف اینترنت هستند که باید ما پاسخگوی مردم باشیم و مدیران کل حتماً به قول‌های خود پایبند باشند.

این خبر را هم ببینید:  شهادت تکاور پلیس در سراوان

تعهد مسئولان نباید فقط روی کاغذ باشد

محمدمهدی فروردین با اشاره به قول مدیران کل در خصوص تخصیص اعتبارات و انجام برخی از پروژه‌ها در شهرستان‌ها، ادامه داد: مدیران کل اگر قولی را در میان مردم می‌دهند این قول تعهد ایجاد می‌کند و حتماً باید به قول خود عمل کنند و وعده‌ها روی کاغذ نماند که در غیر این صورت باید پاسخگوی مردم و مسئولان باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از فیروزآباد، ما همچنان منتظر اقدام عملی مسئولان هستیم تا با رفع این مسئله، مشکلات تعداد زیادی از اهالی در مناطق روستایی را رفع کنند.

انتهای پیام/ن


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها