رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  فارس من| حل مشکل توزیع رادیوداروهای تشخیصی از هفته آتی محمدرضا داورپناه مدیرعامل شرکت پارس ایزوتوپ در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، درباره سوژه ثبت شده مخاطبان سامانه فارس من با عنوان «عدم توزیع رادیو دارو از سوی شرکت پارس ایزوتوپ» توضیح داد: در ایام کرونا کشور ما مانند تمام کشورهای دنیا […]

به گزارش جامعه نیوز:

 فارس من| حل مشکل توزیع رادیوداروهای تشخیصی از هفته آتی

محمدرضا داورپناه مدیرعامل شرکت پارس ایزوتوپ در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، درباره سوژه ثبت شده مخاطبان سامانه فارس من با عنوان «عدم توزیع رادیو دارو از سوی شرکت پارس ایزوتوپ» توضیح داد: در ایام کرونا کشور ما مانند تمام کشورهای دنیا با مشکلاتی مواجه بوده است که از جمله آنها می‌توان به محدودیت‌های پروازی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه رادیوداروها از دو حوزه تشخیص و درمان تشکیل می‌شوند اظهار داشت: در حوزه درمان هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد و تولید و توزیع رادیوداروها همانند گذشته درحال انجام است اما در حوزه تشخیص با مشکلات و محدودیت‌هایی مواجه شدیم.

داورپناه تصریح کرد: واردات مواد اولیه داروهای تشخیصی از کشور روسیه وارد می‌شود که راکتور تولیدکننده این مواد اولیه در کشور روسیه با مشکلاتی مواجه شده بود، همچنین محدودیت پروازها باعث شد که با مشکلاتی در زمینه تامین مواد اولیه مواجه شویم.

وی با بیان اینکه رایزنی‌های خوبی با شرکت‌های هواپیمایی برای انتقال این مواد اولیه به کشور صورت گرفته است اظهار داشت: به دلیل مشکلات راکتور کشور روسیه برای مدت یک هفته مشکل به وجود آمد و اعلام کردند که تحویل دارو با تاخیر انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت پارس ایزوتوپ گفت: تلاش می‌کنیم از طریق یک راکتور جدید این مواد اولیه را تامین کنیم و امیدواریم از هفته آینده مواد اولیه رادیوداروهای تشخیصی تامین و این داروها توزیع شود.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  پیشنهاد تعویق یک ماهه کنکور در ستاد ملی کرونا بررسی می شود

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها