رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

به گزارش جامعه نیوز:  فارس من| تعهد پزشک«آبدانانی» به خدمت در مناطق محروم/ مطب دکتر فرهنگ تعطیل شده است به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، اخیرا مخاطبان فارس سوژه‌ای را در سامانه فارس من با عنوان«کمپین لغو جابجایی مطب دکتری فداکار در شهرستان آبدانان» ثبت کردند که خبرنگاران فارس بر آن شدند موضوع را پیگیری […]

به گزارش جامعه نیوز:

 فارس من| تعهد پزشک«آبدانانی» به خدمت در مناطق محروم/ مطب دکتر فرهنگ تعطیل شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، اخیرا مخاطبان فارس سوژه‌ای را در سامانه فارس من با عنوان«کمپین لغو جابجایی مطب دکتری فداکار در شهرستان آبدانان» ثبت کردند که خبرنگاران فارس بر آن شدند موضوع را پیگیری کنند.

طی چند روز گذشته در پی تعطیلی مطب خانم فرهنگ متخصص داخلی در شهر آبدانان و راه اندازی کمپین حمایتی مردم از او پیگیر علت اصلی تعطیلی این مطب توسط دانشگاه علوم پزشکی شدیم.

پس از پیگیری ماجرا توسط خبرنگار فارس مشخص شد دلیل تعطیل شدن مطب خانم فرهنگ اتمام مهلت او برای خدمت در شهر آبدانان و لزوم برگشت به شهر اصلی محل خدمتش؛ دهلران بوده است.

طبق تحقیقات به عمل آمده با توجه به تعهدی که خانم فرهنگ نسبت به دانشگاه علوم پزشکی دارد، از تعهداتش در راستای عمل به دستور دانشگاه تمرد کرده است.

14000211000074 Test PhotoN - فارس من| تعهد پزشک«آبدانانی» به خدمت در مناطق محروم/ مطب دکتر فرهنگ تعطیل شده است

اهمیت حضور دکتر فرهنگ در آبدانان

پارسا یکی از اهالی شهر آبدانان در گفت‌وگو با فارس گفت: حضور خانم فرهنگ به عنوان یک متخصص موجب برطرف شدن نگرانی مردم از کمبود نیروی متخصص و کم شدن هزینه‌های رفت و آمد به شهرهای اطراف جهت درمان شده است.

باقری یکی دیگر از اهالی این شهر گفت: دکتر فرهنگ اهل آبدانان بوده و در حال حاضر شهر خودش بیشتر از هر منطقه دیگری به او نیازمند است؛ بهتر است خانم فرهنگ به همشهری‌های خودش خدمت کند.

14000211000073 Test PhotoN - فارس من| تعهد پزشک«آبدانانی» به خدمت در مناطق محروم/ مطب دکتر فرهنگ تعطیل شده است

تمرد از دستور دانشگاه علوم پزشکی 

مرادحاصلی فرماندار آبدانان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: دکتر فرهنگ از نیروهای مناطق محروم بوده و طبق تعهدی که دارد باید به مدت مشخص در شهر دهلران خدمت کند.

این خبر را هم ببینید:  درحال بروزرسانی/حضور مربی ملوان در نشست خبری پیش از بازی با نساجی

وی افزود: خانم فرهنگ برای مدت کوتاهی با مجوز دانشگاه علوم پزشکی مشغول به خدمت در شهر آبدانان شد اما در این ایام با توجه به فراگیر شدن ویروس کرونا و کمبود نیرو در شهر دهلران با توجه به اینکه این شهر تنها یک نیروی متخصص داخلی داشته از طرف دانشگاه علوم پزشکی از دکتر فرهنگ خواسته شد به دهلران برگردد.

فرماندار آبدانان ادامه داد: خانم فرهنگ پس از چند روز خدمت در شهر دهلران پیش از موعد مقرر به آبدانان بازگشته است؛ در پی این تمرد مطب خانم فرهنگ تعطیل شده اما تا این لحظه پرونده نظام پزشکی باطل نشده است.

لازم به ذکر است؛ زمان تعهد خدمت متخصصین سهمیه زنان مناطق محروم وزارت بهداشت دو برابر طول مدت زمان تحصیلشان است.

14000211000072 Test PhotoN - فارس من| تعهد پزشک«آبدانانی» به خدمت در مناطق محروم/ مطب دکتر فرهنگ تعطیل شده است

دکتر فرهنگ از نیروهای مناطق محروم است

محبوب رستمزاد مسوول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: خانم فرهنگ طبق تعهدی که دارد، موظف به خدمت در شهر دهلران است؛ او سهمیه مناطق محروم بوده و متعهد است طبق دستور دانشگاه علوم پزشکی ایلام در هر منطقه‌ای که دانشگاه صلاح بداند خدمت کند.

وی تصریح کرد: خانم فرهنگ اجازه داشت بنا به دلایلی در یک مقطع زمانی در شهر آبدانان خدمت کند، اما در حال حاضر آبدانان دارای دو نیروی متخصص داخلی است و دهلران با کمبود نیرو مواجه بوده و تنها یک متخصص در آنجا مشغول به کار است و ابلاغ خانم فرهنگ ادامه به خدمت در شهر دهلران بوده و محل اصلی خدمت او نیز در این شهرستان بوده است.

بنا به آنچه گفته شد اکنون مطب خانم فرهنگ به دلیل تمرد از دستور دانشگاه تعطیل و باید او برای خدمت به شهر دهلران بازگردد.

این خبر را هم ببینید:  برگزاری اولین اردوی تیم‌های ملی دوومیدانی ناشنوایان در تهران و گلستان

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها