پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

فارس من| به دنبال رفع خلاءهای قانونی حمایت بیمه‌ای از زوجین نابارور در مجلس هستیم

به گزارش جامعه نیوز:

 فارس من| به دنبال رفع خلاءهای قانونی حمایت بیمه‌ای از زوجین نابارور در مجلس هستیم

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، مخاطبان این خبرگزاری با ثبت سوژه‌ای در بخش «فارس من» با عنوان «لزوم حمایت بیمه‌ها در درمان ناباروری» خواهان پیگیری آن شدند. 

برای پیگیری این سوژه با زهره الهیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت‌وگو کردیم. 

وی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس اظهار داشت: موضوع زوجین نابارور یکی از بحث‌های جمعیت و خانواده است که از اولویت‌های مجلس یازدهم است؛ در این راستا با متخصصین و کارشناسان این حوزه دیدارهایی داشتیم که قطعاً پیگیری خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه اخیرا نامه‌ای را به مرکز پژوهش‌های مجلس نوشته‌ام که نگاه کارشناسی و تخصصی این مرکز را در باره بیمه زوج‌های نابارور داشته باشیم افزود:‌ به محض دریافت نظر آنها جلسه دیگری را با حضور کارشناسان با موضوع بررسی ناباروری زوجین و حمایت بیمه‌ای آنها برگزار خواهیم کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: اگر که در این زمینه خلا قانونی وجود داشته باشد این موضوع را در مجلس یازدهم دنبال کرده و اصلاحات قانونی را انجام داده و یا اینکه با تصویب قانون جدید این مشکل را رفع خواهیم کرد ضمن اینکه اگر مشکل فقدان نظارت وجود داشته باشد تلاش خواهیم کرد جلسات مستمر با وزارت بهداشت و بیمه‌ها این موضوع را دنبال خواهیم کرد.

الهیان افزود:‌ آمار زوجین نابارور در ایران به نسبت جمعیت کشورمان از میانگین جهانی بیشتر است که هم اکنون این آمار بین ۲۰ تا ۲۴ درصد است که باید در همین زمینه اقدامات لازم صورت گیرد تا این مشکل را رفع کنیم.

این خبر را هم ببینید:  روحانی با صدور پیامی درگذشت مادر شهیدان طایفه رشیدی را تسلیت گفت

وی گفت: به واسطه افزایش میزان ناباروری و آماری بالایی که در بین زوجین وجود دارد نیاز است که مجلس به صورت جدی به این مسئله ورود کند. هر چند که ما مکاتبات اولیه را در این باره داشته‌ایم.

نماینده مردم تهران در مجلس  اظهار داشت:‌ بحث حمایت جدی از زوجین نابارور یکی از مباحث اصلی کمیسیون ویژه جمعیت در مجلس یازدهم است که می‌توانیم این موضوع را دنبال کرده و مشکل را رفع کنیم.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *