رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 219 خبر


  • چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۰ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 12 May

به گزارش جامعه نیوز:  فارس من|شهرستان‌های مرزی سیستان و بلوچستان بانه و مریوان جنوب شرق می‌شوند به گزارش خبرگزاری فارس اززاهدان، به دنبال ثبت سوژه ضرورت بررسی مشکلات کوله‌بران سیستان و بلوچستان، در سامانه فارس من، مبین علی میر گفت: با تعریف رویه کوله بری در سیستان و بلوچستان شهرستان های زابل، سراوان و میرجاوه، […]

به گزارش جامعه نیوز:

 فارس من|شهرستان‌های مرزی سیستان و بلوچستان بانه و مریوان جنوب شرق می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس اززاهدان، به دنبال ثبت سوژه ضرورت بررسی مشکلات کوله‌بران سیستان و بلوچستان، در سامانه فارس من، مبین علی میر گفت: با تعریف رویه کوله بری در سیستان و بلوچستان شهرستان های زابل، سراوان و میرجاوه، همانند بانه و مریوان در غرب کشور خواهند شد.

مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان بیان کرد: مقرر است مانند غرب کشور در سیستان و بلوچستان طرحی اجرا شود که در آن همه تاجران می توانند کالاهای خود را به صورت تجمیعی از کشورهای حوزه خلیج فارس یا هر نقطه دیگر به بندر چابهار وارد کنند، سپس این کالاها به بازارچه های مرزی ترانزیت و با استفاده از روش کوله بری و مرزنشینی ترخیص شوند.

وی ادامه داد: مهم ترین هدف از اجرای این طرح ایجاد اشتغال برای مرزنشینان است، ضمنا این اقلام از معافیت صد در صدی حق و حقوق و عوارض گمرکی برخوردار است و سود بازرگانی دارد.

این مقام مسئول اظهار کرد: این روش علاوه بر اشتغال و تعلق سود، رونق معیشت و تجارت در شهرستان های مرزی زابل، زهک، میرجاوه و سراوان را در پی خواهد داشت.

میر بیان کرد: مردم می توانند از دیگر نقاط کشور به این خطه سفر و کالاهای مورد نیاز خود را از این مناطق خریداری کنند.

مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: کالاهایی که به هیچ عنوان واردات آن ها آزاد نبوده از جمله ال سی دی، اتو، اسپیلت، یخچال، ماشین لباسشویی و ظرفشویی با این روش قابلیت واردات به کشور را خواهد داشت که این امتیاز فقط مربوط به مرزنشینان طبق روش کوله بری خواهد بود.

این خبر را هم ببینید:  اخطار و پلمب پلیس برای ۴۴ واحدصنفی متخلف/ تذکر لسانی به ۲۱۰۰ شهروند بی ماسک!

میر بیان کرد: متاسفانه در چند سال اخیر افغانستان مرز را قفل کرده و محدودیت هایی را به وجود آورده است، به همین دلیل پس از رایزنی های فراوان تصمیم بر آن شد به این شکل کالا به بازارچه های مرزی ترانزیت تا با این کار واسطه ها حذف شود، همچنین در حوزه بلوچستان نیز واردات کالا از کشور پاکستان بلا مانع است.

وی در خصوص نحوه ثبت نام خدمت گیرندگان کوله بری در سامانه مرزنشینان عنوان کرد: باید فرمانداری های مناطق مرزی نسبت به اعلام و معرفی مرزنشینان دارای کارت معتبر الکترونیک مبادلات مرزی به ادارات صمت شهرستان های مرزی جهت ثبت نام در سامانه مرزنشینان و اخذ خدمت کوله بری اقدام کنند.

انتهای پیام/۳۱۳۹


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها