رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 9 May

به گزارش جامعه نیوز:  فارس من|تجمیع دانشگاه صنعتی هویزه با هدف ارتقاء شاخص‌ها صورت گرفت به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، سامانه «فارس من»  هدف پیگیری مستقیم مسائل و مشکلات مردم راه‌اندازی  شده است و در سریع‌ترین زمان به پیگیری موارد اعلامی می‌پردازد. « مخالفت با تجمیع و پردیس شدن دانشگاه صنعتی شهدای هویزه» یکی […]

به گزارش جامعه نیوز:

 فارس من|تجمیع دانشگاه صنعتی هویزه با هدف ارتقاء شاخص‌ها صورت گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، سامانه «فارس من»  هدف پیگیری مستقیم مسائل و مشکلات مردم راه‌اندازی  شده است و در سریع‌ترین زمان به پیگیری موارد اعلامی می‌پردازد.

« مخالفت با تجمیع و پردیس شدن دانشگاه صنعتی شهدای هویزه» یکی از عناوینی بود که از طریق مخاطبان در سامانه فارس من به ثبت رسید که موضوع را پیگیری کردیم.

غلامرضا خواجه رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز در این رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، اظهار کرد: طرح الحاق دانشگاه‌های کوچک به دانشگاه‌های بزرگ در راستای اجرای مصوبه‌ سال ۱۳۹۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی، مصوبات ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور و سند راهبردی آموزش عالی در برنامه ششم توسعه است.

وی افزود:و به منظور ارتقاء کیفی، تعیین و تثبیت برنامه‌های کمی، مأموریت‌‌گرایی دانشگاه‌ها، متناسب‌سازی رشته‌ها با نیازها، استفاده بهینه از منابع، به اجرا درآمده است.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: در این طرح  با توجه به محدودیت منابع مالی مؤسسات آموزش عالی در حال توسعه امکان دستیابی به شاخص‌های لازم را ندارند به همین دلیل با ادغام آن‌ها از ظرفیت دانشگاه‌های معین استان به منظور ارتقاء شاخص‌های خود بهره می‌برند.

خواجه بیان کرد: تعداد رشته‌ها، نسبت استاد به دانشجو، زیرساخت‌های فیزیکی، فضاهای آموزشی، کیفیت علمی و میزان نیاز منطقه، استان و کشور به این مؤسسات از جمله ملاک‌هایی هستند که در طرح الحاق دانشگاه‌های کوچک به دانشگاه‌های معین مورد توجه قرار گرفته است.

وی عنوان کرد:  هدف از اجرای طرح الحاق دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در حال توسعه نه تنها حذف یا تعطیل کردن مجموعه دانشگاهی نیست بلکه هدف اصلی ارتقاء کیفی این مؤسسات با استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه‌های معین است.

این خبر را هم ببینید:  حضور حداکثری در انتخابات، کشور را از دسیسه‌های دشمن مصون می‌کند

خواجه با تاکید بر اینکه الحاق دانشگاه صنعتی هویزه به دانشگاه شهید چمران اهواز قطعاً به نفع آن مجموعه خواهد بود، گفت:  دانشگاه شهید چمران اهواز با تهیه و تدوین برنامه‌ راهبری پردیس صنعتی شهدای هویزه، با توجه به ظرفیت‌های موجود منطقه برنامه‌ریزی خواهد کرد.

وی افزود: الحاق دانشگاه هویزه  به دانشگاه شهید چمران اهواز به معنی تعطیلی آن یا تعدیل نیروی انسانی این مجموعه نیست و اعضای هیئت علمی و کارکنان هم‌چنان در این مجموعه به اشتغال ادامه خواهند داد.

خواجه بیان کرد: پردیس صنعتی شهدای هویزه با گذشت بیش از ۱۲ سال از عمر آن حتی یک مترمربع فضای آموزش، آزمایشگاهی، کارگاهی، ورزشی و خوابگاهی ملکی در اختیار ندارد.

وی عنوان کرد: به طور حتم چنانچه از ابتدای تأسیس این مجموعه تحت پوشش دانشگاه شهید چمران اهواز قرار می‌گرفت تاکنون همانند دیگر واحدهای اقماری دانشگاه در شوشتر و شوش حداقل زیرساخت‌های لازم برای آن تأمین شده بود.

انتهای پیام/

 

 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها