پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
غرب‌گرایان به‌دنبال نابودی نقش و هویت واقعی دختران هستند - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

غرب‌گرایان به‌دنبال نابودی نقش و هویت واقعی دختران هستند

به گزارش جامعه نیوز:

 غرب‌گرایان به‌دنبال نابودی نقش و هویت واقعی دختران هستند

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها طی یادداشتی به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر نوشت: بی‌بدیلی در اثرگذاری بر جامعه از طریق حضور و فعالیت در عرصه‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دارند که با نقش آنها در محیط خانواده در قالب همسری و مادری نه تنها منافات ندارد، بلکه مکمل یکدیگر هستند.

انقلاب اسلامی هم با نگاه‌های جزم‌گرایانه که با حضور دختران در جامعه مخالفت می‌کند و هم با تفکری که زن را به مثابه یک سوژه برای فروش بیشتر، افزایش سود و یا ارتقای جذابیت در نظر می‌گیرد، مخالف است.

امروز دختران ایرانی در جایگاه حساسی قرار گرفته‌اند که هویت و نقش آنها در حال تهدید شدن است. نگاه‌های غرب‌گرایانه، تحت پوشش مفاهیمی به ظاهر زیبا همچون توانمندسازی دختران، آزادی، حق انتخاب و مدرن شدن و کنار گذاشتن سنّت‌ها، در حال نابودی نقش و هویت واقعی دختران هستند.

جامعه امروز ما نیازمند این است که سرمایه‌های فرهنگی و هویت‌بخش خود را حفظ کند تا هویت‌‌های ترویج شده توسط رسانه‌های فراگیر که سطحی، بی‌محتوا و غیرمفید برای آینده دختران هستند، کنار گذاشته شوند؛ و این وظیفه دستگاه‌های فرهنگی، جامعه‌شناسان، تشکل‌های دانشجویی و خانواده‌ها است.

کسانی که می‌خواهند در این حوزه نقش‌آفرینی داشته باشند نیز باید، مسائل و نیازهای امروز دختران را بشناسند و با تقویت مبانی فکری و عقیده‌ای خودشان، راهکار و راه‌حل مناسب برای حل آنها ارائه دهند.

انتهای پیام/

 


این خبر را هم ببینید:  آغاز جلسه علنی امروز مجلس