رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

به گزارش جامعه نیوز:  عودت ۱۰۰ درصد پول بلیت پروازهای هند و پاکستان به مسافران/انجام پروازهای ترکیه با کمتر از ۵ درصد ظرفیت ابوالقاسم جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به لغو پروازها بین ایران و هندوستان و ایران و پاکستان به دلیل شیوع شدید کرونا در هندوستان، تأکید کرد: مجوزهای پرواز […]

به گزارش جامعه نیوز:

 عودت ۱۰۰ درصد پول بلیت پروازهای هند و پاکستان به مسافران/انجام پروازهای ترکیه با کمتر از ۵ درصد ظرفیت

ابوالقاسم جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به لغو پروازها بین ایران و هندوستان و ایران و پاکستان به دلیل شیوع شدید کرونا در هندوستان، تأکید کرد: مجوزهای پرواز بین ایران و هند و ایران و پاکستان لغو شده است و هیچ آژانسی هم مجوز ارائه بلیت در این مسیرها ندارد.

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری درباره وضعیت مسافرانی که از قبل بلیت در این مسیرها گرفته اند، بیان کرد: همان گونه که اعلام شد، مجوزهای پرواز بین ایران و هند و ایران و پاکستان لغو شده است، بنابراین اگر مسافری از قبل بلیت تهیه کرده باشد، پول کامل بلیت (بدون اخذ جریمه) به آنها عودت داده می‌شود.

* انجام پروازهای ترکیه با کمتر از ۵ درصد ظرفیت

وی در پاسخ به این سوال که با وجود اعمال محدودیت در پروازهای ترکیه به دلیل شیوع شدید کرونا در این کشور چرا کماکان برخی آژانس‌ها تبلیغات گردشگری در مسیر ترکیه انجام می‌دهند؟ گفت: پس از شیوع شدید کرونا در ترکیه با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری، پروازهای ترکیه بسیار محدود شد و دو طرف پروازهای روزانه خود را کاهش دادند، در حال حاضر فقط ۵ درصد ظرفیت پروازهای ایران و ترکیه انجام می‌شود و حتی می‌توان گفت، این رقم کمتر از ۵ درصد است.

به گزارش فارس، اخیراً رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی ایران طی نامه‌ای به مدیران عامل شرکت‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی تاکید کرده است: با عنایت به عدم لغو پروازها در مسیر ترکیه و نیاز مسافران به خدمات اقامتی و ترانسفر در کشور مذکور، دفاتر خدمات مسافرت هوایی و گردشگری به منظور جلوگیری از سرگردانی مسافران در مقصد مجاز به فروش خدمات مورد نیاز آنها اعم از هتل و ترانسفر فرودگاهی هستند.

این خبر را هم ببینید:  اکران ۳ مستند در سینماهای «هنر و تجربه»/ جشنواره فیلم زمین برگزار می‌شود

این موضوع واکنش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری را در بر داشت و در این باره گفت: پروازهای توریستی به ترکیه ممنوع است و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری باید پیگیر تخلف آژانس های مسافرتی در تبلیغ تور ترکیه باشد.

به گفته محمدحسن ذیبخش، با وجود تبلیغات آژانس‌های مسافرتی برای تور ترکیه، تخفیف روی سفر به ترکیه به دلیل تعطیلی و قرنطینه شهرهای ترکیه جذابیتی برای گردشگران ندارد و اکنون فقط پروازهای ضروری و تجاری در مسیر ترکیه در حال انجام است.

با این حال وی از اخطار به دفاتر خدمات مسافرت هوایی بابت فروش بلیت پرواز در مسیرهای ممنوعه خبر داد.

انتهای پیام/ب


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها