پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

عضو کمیسیون بهداشت: آمریکا داروها و واکسن‌هایش را روی مردم کشورهای دیگر آزمایش می‌کند

به گزارش جامعه نیوز:

 عضو کمیسیون بهداشت: آمریکا داروها و واکسن‌هایش را روی مردم کشورهای دیگر آزمایش می‌کند

محمدعلی محسنی بندپی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با تأکید بر ضرورت واردات واکسن کرونا از کشورهای مطمئن اظهار داشت: یکی از بحث‌های همیشگی ما با آمریکا به موضوع واردات دارو بازمی‌گردد این در حالی است که آمریکا از طریق فشار بر تولیدکنندگان بین‌المللی دارو، واردات داروهای کودکان سرطانی به ایران را تحریم کرده است در حالی که بر اساس اصول سازمان حقوق بشر هیچ کشوری مجاز نیست این قبیل کالاها را تحریم کند.

وی افزود: آمریکا نه تنها واردات برخی داروها را به ایران تحریم کرده است بلکه با شرکت‌هایی که تولیدکننده این داروها بوده و یا به برخی دیگر از کشورها فشار می‌آورد که نباید این داروها را به ایران بدهند و عملا کودکان ایرانی از دریافت این دارو محروم بودند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس تصریح کرد: آمریکا خیلی از کشورها را به صورت پایلوت برای اثربخشی برخی داروها و عوارض واکسن‌ها در نظر می‌گیرد و حتی در این کار اهداف غیربشردوستانه دارد این در حالی است که در طول ۴۰ تا ۵۰ سال گذشته دشمنی آمریکا در عرصه‌های مختلف به وضوح برای جمهوری اسلامی ثابت شده است و به همین دلیل رهبر معظم انقلاب دستور دادند واردات واکسن از آمریکا و انگلیس نباید صورت گیرد ولی واردات از سایر کشورها مانعی ندارد.

محسنی‌بندپی گفت:‌کشورهای مختلفی واکسن تولید می‌کنند ولی تمرکز بر آمریکا و انگلیس و وابستگان به آنها برای واردات واکسن به کشورمان درست نبوده و باید بدانیم که رهبر معظم انقلاب واردات واکسن را محدود نکرده بودند و فقط واردات از این دو کشور محدود بود.

این خبر را هم ببینید:  واکنش AFC به صعود مقتدرانه پرسپولیس به یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا+عکس

نماینده نوشهر در مجلس افزود: سیاست‌گذاران عرصه بهداشتی کشورمان تمرکز بیشتری بر بکارگیری از راه‌های غیرواکسنی برای کنترل کرونا داشتند اما رهبر انقلاب فرمودند که به هر طریق ممکن به سمت واردات واکسن از غیرآمریکا و انگلیس باشید.

وی تصریح کرد:‌اخیرا ژاپن استفاده از یک و نیم میلیون دز واکسن مدرنا آمریکا را به دلیل مشکلات بسیار جدی ممنوع کرده است لذا واردات واکسن خارجی به غیر از کشور آمریکا و انگلیس ضرورت است به شرطی که مبادی اصلی و ویژگی‌های بهداشتی و درمانی آن کنترل شود.

وی افزود‌: نمی‌توانیم به مردم کشورمان بگوییم صبر کنید و جان عزیزانتان در خطر باشد تا واکسن داخلی به تولید انبوه و مورد نیاز کشور برسد لذا باید خیلی سریع‌ به سمت وارد واکسن مطمئن برویم.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس در پایان اظهار داشت:‌ اهمیت سلامت از اولویت بالایی برخوردار است اما باید واکسن وارداتی تأیید شده باشد و تمامی کنترل‌ها و آزمایش‌های لازم بر آن صورت گیرد و واکسن ایمن، قابل اطمینان و بدون حرف و حدیث را وارد کنیم.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *