رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۸ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Friday 4 December
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  عضو کمیسیون انرژی: با وجود تولید ۱۴ میلیون تن LPG فاقد برنامه جامع در این حوزه هستیم هادی بیگی نژاد عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با انتقاد از عدم تدوین برنامه‌ای جامع برای تولید LPG اظهار داشت:‌ تولید LPG در کشور بر اساس […]

به گزارش جامعه نیوز:

 عضو کمیسیون انرژی: با وجود تولید ۱۴ میلیون تن LPG فاقد برنامه جامع در این حوزه هستیم

هادی بیگی نژاد عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با انتقاد از عدم تدوین برنامه‌ای جامع برای تولید LPG اظهار داشت:‌ تولید LPG در کشور بر اساس آنچه گزارش شده است حدود ۱۴ میلیون تن است که برنامه‌ جامعی تا کنون برای آن تدوین نشده است.

وی افزود: درصد قابل توجهی از آن در خطوط گاز طبیعی به شکل فلر می‌سوزد و مقداری هم بصورت خام فروشی صادر می‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: پیشنهاد ما این است که می‌بایست یک نقشه راهی توسط وزارت نفت برای تولید بهینه این ماده ارزشمند و استفاده از آن تدوین شود. به عنوان مثال طی یک شرایطی می‌توان از LPG به عنوان سوخت در برخی خودروهای دیزل استفاده کرد و گازوییل که فرآورده سود آورتری است را صادر کرد.

نماینده ملایر در مجلس اظهار داشت: این کار احتیاج به اصلاح قیمت دارد تا سرمایه گذاری در این حوزه منطقی شود یا به عنوان یک خوراک در پالایشگاه‌ها از این ماده می‌توان استفاده کرد.

بیگی نژاد خاطرنشان کرد: لازم است حتما با یک برنامه‌ریزی جمعی از ثروت عظیم LPG در جمهوری اسلامی ایران استفاده بهینه کرد.

انتهای پیام/ 

 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها