پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
عضو هیات رئیسه مجلس: سالانه 165 میلیارد دلار در کشور یارانه پرداخت می‌شود - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

عضو هیات رئیسه مجلس: سالانه ۱۶۵ میلیارد دلار در کشور یارانه پرداخت می‌شود

به گزارش جامعه نیوز:

 عضو هیات رئیسه مجلس: سالانه ۱۶۵ میلیارد دلار در کشور یارانه پرداخت می‌شود

حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست امروز اعضای هیأت رئیسه مجلس با روسای کمیسیون‌های تخصصی گفت: در جلسه امروز موضوع نظام توزیع یارانه و ایجاد اصلاح در آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: ما سالانه در کشور ۱۶۵ میلیارد دلار یارانه پرداخت می‌کنیم اما به دلیل وجود فساد به جامعه هدف نمی‌رسد و ما شاهد هدررفت منابع ارزی کشور هستیم.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: اقشار ثروتمند بیشترین بهره را از یارانه می‌برند که نمونه بارز آن را می‌توان در بحث یارانه انرژی مشاهده کرد.

سلیمی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در یکی دو سال اخیر ۶۰ میلیارد دلار یارانه به بخش‌ نهاده‌ها تخصیص یافته اما سؤال اینجاست چقدر از این یارانه به دست مردم رسیده است.

وی افزود: ما به دنبال حذف یارانه نیستیم، بلکه به دنبال آنیم که یارانه به دست اقشار ضعیف برسد.

عضو هیات رئیسه مجلس در پایان گفت: در نهایت بنا شد تا مرکز پژوهش‌های مجلس مدل‌هایی را در بحث هدفمندی یارانه‌ها مشخص و گزارش آن را به جلسات بعدی ارائه کند.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  موسوی‌خوئینی‌ها تلاش دارد فتنه جدیدی رقم بزند/ تلاش برای نجات طیفی که اقتصاد را به آتش کشیده‌اند