رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
  • الأحد ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 24 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  عضو هیات رئیسه مجلس: بودجه ۱۴۰۰ دولتی است نه کشوری حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به جزئیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: این بودجه یک بودجه دولتی و برای دولت و کارکنان دولت بسته شده است. وی افزود: بخش‌هایی […]

به گزارش جامعه نیوز:

 عضو هیات رئیسه مجلس: بودجه ۱۴۰۰ دولتی است نه کشوری

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به جزئیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: این بودجه یک بودجه دولتی و برای دولت و کارکنان دولت بسته شده است.

وی افزود: بخش‌هایی از لایحه بودجه که مربوط به دولت است کاملا انبساطی و بخش دیگر آن کاملا انقباضی است.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: در لایحه بودجه موضوع افزایش کارکنان دولت و بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری مطرح شده، اما موضوع به افزایش حقوق کارگران و مستمری بگیران تأمین اجتماعی هیچ اشاره‌ای نشده است. سؤال اینجاست؛ آیا افزایش حقوق در لایحه بودجه کشور مختص کارکنان دولت است.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر افزایش ۲۵ درصدی حقوق برای همه در نظر گرفته شده است، چه برای کسانی که برای مثال ۳ میلیون حقوق می گیرند و چه کسانی که ۲۰ میلیون حقوق می‌گیرند، هر دو شامل افزایش ۲۵ درصدی حقوق می‌شوند، حال این که تأثیر این افزایش ۲۵ درصدی حقوق برای هر کدام کاملا با دیگری متفاوت است.

وی افزود: از سوی دیگر هیچ معیار و ملاکی برای این افزایش در نظر گرفته نشده و چه کسانی که کار و فعالیت و تلاش دارند و چه کسانی که بیلان کاری آنها پایین است شامل این افزایش ۲۵ درصدی حقوق می‌شوند و درواقع در این افزایش حقوق فرقی میان دوغ و دوشاب نیست.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: لایحه بودجه سالیانه کشور باید در راستای اجرای قانون برنامه پنج ساله باشد و درواقع بودجه باید یک برش یک ساله از برنامه ۵ ساله به شمار رود و در راستای اجرای قانون برنامه تنظیم و اجرا شود، اما متأسفانه چنین چیزی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ مشاهده نمی‌شود.

این خبر را هم ببینید:  تولد امام رضا (ع) چه کتابی بخوانیم؟

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: در قانون برنامه به بهره‌مندی همه جامعه از تأمین اجتماعی که هم شامل درمان می‌شود و هم سابقه و بازنشستگی، تصریح شده است اما در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ هیچ اشاره‌ای به این موضوع نشده و هیچ اعتباری برای آن در نظر گرفته نشده است.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها