پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
عرضه کتاب مرحوم «سوسن طاقدیس» در نرم‌افزار کتابراه - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

عرضه کتاب مرحوم «سوسن طاقدیس» در نرم‌افزار کتابراه

به گزارش جامعه نیوز:

عرضه کتاب مرحوم «سوسن طاقدیس» در نرم‌افزار کتابراه

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، نسخه الکترونیک کتاب «سایه‌ای زیر نور ماه» نوشته سوسن طاقدیس با تصویرگری حمیده محبی از سوی انتشارات سروش منتشر و روانه بازار شده است.

بر اساس این گزارش، کتاب سایه‌ای زیر نور ماه به قلم مرحوم سوسن طاقدیس، داستان یک سایه را به تصویر می‌کشد که همیشه احساس تنهایی کرده و خود را هیچ می‌پندارد.

سایه در طول داستان شخصیت‌های متفاوتی مانند عصبانیت، تنهایی، غمگینی، خوشی و… را ملاقات می‌کند و هر یک از آن‌ها را با قصه خود همراه می‌سازد.

سوسن طاقدیس به کمک این داستان به کودکان می‌آموزد که برای دستیابی به زندگی شاد و موفق، باید تلاش کنند اخلاق‌های بد و ناشایست خود را کنار بگذارند تا آرامش حقیقی نصیبشان شود.

هماهنگی بی‌نظیری که میان تصاویر آورده شده در کتاب با خود داستان وجود دارد، باعث شده کودکان از لحاظ بصری نیز با داستان همذات‌پنداری کرده و درک بهتری از محتوای داستان داشته باشند.

13990403000186 Test NewPhotoFree - عرضه کتاب مرحوم «سوسن طاقدیس» در نرم‌افزار کتابراه

کتاب سایه‌ای زیر نور ماه مناسب چه کسانی است؟

سوسن طاقدیس کتاب سایه‌ای زیر نور ماه را برای تمامی کودکان دبستانی علاقه‌مند به داستان‌های تخیلی به رشته تحریر درآورده است.

در بخشی از کتاب سایه‌ای زیر نور ماه می‌خوانیم:

سایه خیلی غمگین شد. غمگینی انگار مویش را آتش زده باشند، حاضر شد و با صدای بغض‌آلودی پرسید: «تو غمگینی.»
سایه گفت: «خیلی خیلی غمگینم. من جز سایه هیچی نیستم و فقط تنها و غمگینم، ولی چرا باید این قدر تنها و غمگین باشم؟ و از اینکه تنها و غمگین بود، عصبانی شد.

علاقه‌مندان برای تهیه نسخه الکترونیک آن می‌توانند به نرم‌افزار کتابخوان کتابراه مراجعه کنند.

این خبر را هم ببینید:  ابلاغ مصوبه افزایش کمک‌هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار

سوسن طاقدیس را بیشتر بشناسیم

سوسن طاقدیس در سال ۱۳۳۸ در شیراز دیده به جهان گشود. او که نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان است، فعالیت حرفه‌ای خود را با نگارش کتاب بابای من دزد بود شروع کرد و پس از آن آثار متعددی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان به انتشار رساند. قدم یازدهم، زرافه من آبی است، پشت آن دیوار آبی و هزار سال نگاه از جمله این آثار است.

طاقدیس علاوه بر کار داستانی برای کودکان، به شعر نیز علاقه زیادی دارد و در این زمینه فعالیت می‌کند. او اشعار کودکانۀ زیبایی به طور پراکنده در مجلات گوناگون در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است.

انتهای پیام/