رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May

به گزارش جامعه نیوز:  عذرخواهی ایرنا درباره انتشار اشتباه جدول بودجه/ خبرنگار بی دقتی کرده است به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، خبرگزاری ایرنا با انتشار بیانیه‌ای از نشر جدولی تحت عنوان تغییرات بودجه عذرخواهی و آن را حاصل بی‌دقتی و اشتباه خبرنگار عنوان کرد. در این بیانیه تأکید شده است که این خبر […]

به گزارش جامعه نیوز:

 عذرخواهی ایرنا درباره انتشار اشتباه جدول بودجه/ خبرنگار بی دقتی کرده است

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، خبرگزاری ایرنا با انتشار بیانیه‌ای از نشر جدولی تحت عنوان تغییرات بودجه عذرخواهی و آن را حاصل بی‌دقتی و اشتباه خبرنگار عنوان کرد. در این بیانیه تأکید شده است که این خبر از تمامی خروجی‌های این خبرگزاری حذه شده است.

در بخش‌هایی از این بیانیه آمده است: جدولی که در ایرنا منتشر شده، مقایسه برخی اعداد و ارقام جداول بودجه بر اساس لوایح ارسالی دولت و تغییرات آن پس از تصویب در مجلس و کمیسیون تلفیق است که از سایت رسمی ابلاغ قوانین دریافت شده و میزان تغییرات نهایی مجلس را در مقایسه با لایحه دولت نشان می‌دهد.

به دلیل بی دقتی خبرنگار در استفاده از عناوین جدول و نیز طی نشدن مراحل کامل تدوین و ویراستاری مطلب، درحالی که مطابق مقررات و آیین نامه داخلی خبرگزاری جمهوی اسلامی، گزارشی در این سطح از اهمیت، باید حتما به تایید مسئولان ارشد خبری سازمان و همچنین، دستگاه تخصصی ذیربط (سازمان برنامه و بودجه کشور یا معاونت امور مجلس ریاست جمهوری) می رسید ولی این فرایند طی نشده است، ضمن پوزش از مخاطبان ایرنا، مطلب یادشده از کلیه خروجی های خبرگزاری حذف می شود.

در واقع، آنچه با عنوان “دروغ و جعل” ایرنا از سوی خبرگزاری خانه ملت مطرح شده است، مربوط به بی‌دقتی خبرنگار و جابه‌جا عنوان شدن سرستون‌های جدول مربوط به جزییات این تعییرات در لایحه بودجه ۱۴۰۰ است.

به گزارش خبرگزاری فارس، روز گذشته خبرگزاری دولتی ایرنا با انتشار جدولی مدعی شد لایحه بودجه بعد از تصویب توسط برخی از نمایندگاه مجلس دستکاری و اعداد آن تغییر کرده است. در پی انتشار این مطلب مشاور رئیس مجلس اعلام کرد از این خبرگزاری که خبری جعلی و دروغین علیه مجلس منتشر می‌کند شکایت خواهد کرد.

این خبر را هم ببینید:  اکران ۳ مستند در سینماهای «هنر و تجربه»/ جشنواره فیلم زمین برگزار می‌شود

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها