پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

عده‌ای هر روز پولدارتر و فقرا هر روز فقیرتر می‌شوند

به گزارش جامعه نیوز:

 عده‌ای هر روز پولدارتر و فقرا هر روز فقیرتر می‌شوند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،  فاطمه مقصودی نماینده مردم بروجرد در مجلس امروز (چهارشنبه ۱۹ شهریورماه) تذکری شفاهی به استناد به بند ۹ اصل ۳ قانون اساسی در صحن علنی مجلس اظهار داشت: رفع تبعیض ناروا و ایجاد امکانات رفاهی برای مردم یک اصل از قانون اساسی است مبارزه با بی‌عدالتی و رفع تبعیض یکی از پیام‌های قیام عاشوراست.

وی افزود: چند سالی است که در کنار ظهور حقوق‌های نجومی مدیران تبعیض در پرداخت حقوق کارکنان و نیروهای شرکتی، قراردادی، پیمانی، بخش خصوصی با نیروهای رسمی مشهود است. رونق و جهش تولید تنها با عدالت اجتماعی و همراه کردن بدنه اجتماع یعنی کارگران، تولید کنندگان و کارمندان محقق می‌شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس تاکید کرد که مجلس و دولت باید با برنامه‌ریزی عادلانه تکلیف نیروها و کارمندان قراردادی، پیمانی را مشخص کنند و برای آنها امنیت شغلی ایجاد کنند.

مقصودی می‌گوید که بی‌عدالتی در پرداخت حقوق و مزایا نتیجه مطلوبی ندارد بلکه روحیه تلاش را از بین می‌برد. تبعیض در پرداخت دستمزد به شکاف طبقاتی در جامعه منجر شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: عده‌ای هر روز پولدارتر می‌شوند و فقرا نیز هر روز فقیرتر می‌شوند چرا باید زمانی که دو نیرو در یک محل و در یک ساعت زمانی معین کار می‌کنند اختلاف حقوق چهار میلیونی با هم داشته باشند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس در پایان گفت: تبعیض  در نگاه امیر المومنین علی (ع) یعنی گروه گروه کردن جامعه و عده‌ای را هر روز برخوردار کردن و عده‌ای را به زیر آوردن. تبعیض منجر به شکل‌گیری فساد در جامعه می‌شود و  تباهی را به بار خواهد آورد.

این خبر را هم ببینید:  عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰: با تفاهم و هم‌افزایی درون کشور دیگر نیازی به مذاکره با خارجی‌ها نداریم

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *