رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۳ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 1 October
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  عده‌ای هر روز پولدارترو فقرا هر روز فقیرتر می‌شوند به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،  فاطمه مقصودی نماینده مردم بروجرد در مجلس امروز (چهارشنبه ۱۹ شهریورماه) تذکری شفاهی به استناد به بند ۹ اصل ۳ قانون اساسی در صحن علنی مجلس اظهار داشت: رفع تبعیض ناروا و ایجاد امکانات رفاهی برای […]

به گزارش جامعه نیوز:

 عده‌ای هر روز پولدارترو فقرا هر روز فقیرتر می‌شوند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،  فاطمه مقصودی نماینده مردم بروجرد در مجلس امروز (چهارشنبه ۱۹ شهریورماه) تذکری شفاهی به استناد به بند ۹ اصل ۳ قانون اساسی در صحن علنی مجلس اظهار داشت: رفع تبعیض ناروا و ایجاد امکانات رفاهی برای مردم یک اصل از قانون اساسی است مبارزه با بی‌عدالتی و رفع تبعیض یکی از پیام‌های قیام عاشوراست.

وی افزود: چند سالی است که در کنار ظهور حقوق‌های نجومی مدیران تبعیض در پرداخت حقوق کارکنان و نیروهای شرکتی، قراردادی، پیمانی، بخش خصوصی با نیروهای رسمی مشهود است. رونق و جهش تولید تنها با عدالت اجتماعی و همراه کردن بدنه اجتماع یعنی کارگران، تولید کنندگان و کارمندان محقق می‌شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس تاکید کرد که مجلس و دولت باید با برنامه‌ریزی عادلانه تکلیف نیروها و کارمندان قراردادی، پیمانی را مشخص کنند و برای آنها امنیت شغلی ایجاد کنند.

مقصودی می‌گوید که بی‌عدالتی در پرداخت حقوق و مزایا نتیجه مطلوبی ندارد بلکه روحیه تلاش را از بین می‌برد. تبعیض در پرداخت دستمزد به شکاف طبقاتی در جامعه منجر شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: عده‌ای هر روز پولدارتر می‌شوند و فقرا نیز هر روز فقیرتر می‌شوند چرا باید زمانی که دو نیرو در یک محل و در یک ساعت زمانی معین کار می‌کنند اختلاف حقوق چهار میلیونی با هم داشته باشند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس در پایان گفت: تبعیض  در نگاه امیر المومنین علی (ع) یعنی گروه گروه کردن جامعه و عده‌ای را هر روز برخوردار کردن و عده‌ای را به زیر آوردن. تبعیض منجر به شکل‌گیری فساد در جامعه می‌شود و  تباهی را به بار خواهد آورد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها