رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  عدم نظارت مقامات استانی بر مراسمات عروسی و عزا علت شیوع گسترده کروناست سهراب گیلانی نماینده مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس اظهار داشت: عدم رعایت فاصله‌‌گذاری اجتماعی مهم‌ترین دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا و به ویژه نوع جهش یافته انگلیسی آن در کشور است. وی افزود:‌ متأسفانه […]

به گزارش جامعه نیوز:

 عدم نظارت مقامات استانی بر مراسمات عروسی و عزا علت شیوع گسترده کروناست

سهراب گیلانی نماینده مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس اظهار داشت: عدم رعایت فاصله‌‌گذاری اجتماعی مهم‌ترین دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا و به ویژه نوع جهش یافته انگلیسی آن در کشور است.

وی افزود:‌ متأسفانه عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در مراکز خرید، پارک‌ها و مناسبات‌های مختلف و مراسم‌های شادی و عزا منجر به سه رقمی شدن تعداد جان‌باختگان ویروس کرونا در کشورمان شده است. این در حالی است که عدم کنترل و پیش‌بینی لازم به منظور عدم برگزاری مراسم‌های عروسی و یا  عزاداری در مناطق محلی تعداد مبتلایان به این ویروس را به بیش از ۱۱ هزار نفر رسانده است.

نماینده شوشتر در مجلس گفت: عدم اتخاذ تدابیر لازم و همچنین عدم جلوگیری از برپایی چنین مراسم‌هایی از سوی برخی استانداران و فرمانداران و سایر دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی وضعیت این ویروس را در کشورمان به صورت یک اژدهای سرکش درآورده است.

گیلانی خاطرنشان کرد: گاهی اوقات شاهد برپایی مراسم عزاداری با جمعیت ۲ هزار نفری و یا عروسی با تعداد ۷۰۰ مهمان در برخی شهرستان‌ها بودیم اما فرمانداران برای مقابله با این مراسم‌ها با وجود آنکه از برپایی چنین محافلی مطلع بودند اما برخورد قانونی لازم را انجام ندادند.

نماینده شوشتر در مجلس عنوان کرد: ‌اگر دستگاه‌های دولتی به صورت قاطعانه در برابر برپایی محافل و نشست‌های مختلف که با جمعیت فراوان برگزار می‌شد ایستادگی می‌کردند شاهد افسارگسیختگی این ویروس در کشورمان نبودیم.

انتهای پیام/ 


این خبر را هم ببینید:  تعیین مجازات قانونی برای مستنکفین از قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها