رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 39 خبر


  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 17 April

به گزارش جامعه نیوز:  عدم توجه به تزریق آب زیرزمینی مشکلاتی برای تهران ایجاد خواهد کرد به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران در مراسم امضای تفاهم میان شهرداری تهران و شرکت و آب و فاضلاب گفت: از سال ۹۰ موضوع ساخت تصفیه خانه ها در شهر تهران مورد […]

به گزارش جامعه نیوز:

 عدم توجه به تزریق آب زیرزمینی مشکلاتی برای تهران ایجاد خواهد کرد

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران در مراسم امضای تفاهم میان شهرداری تهران و شرکت و آب و فاضلاب گفت: از سال ۹۰ موضوع ساخت تصفیه خانه ها در شهر تهران مورد توجه قرار گرفت.

وی ادامه داد: با شرکت آب و فاضلاب شهر تهران یک تفاهم نامه ای برای حل مشکلات فی ما بین شهرداری تهران و آب و فاضلاب وجود داشت.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران افزود: بحث ساخت تصفیه خانه در شهرداری منطقه ۲۲ به طور ویژه پیگیر و جلسات متعددی تشکیل شد تا به نتیجه مطلوب برسیم.

یزدانی خاطرنشان کرد: فرمانداری تهران هم رغبت خوبی برای ایجاد تفاهم میان آب و فاضلاب و شهرداری تهران از خود نشان داد و به زودی کارهای اجرایی آغاز خواهد.

در ادامه جلسه بختیاری رییس شرکت آب و فاضلاب شهر تهران گفت: امروز تقریبا مسایلی فی ما بین آب و فاضلاب و شهرداری تهران نمانده که حل نشده باشد.

رییس شرکت آب و فاضلاب شهر تهران ادامه داد: به یمن ارتباط خوب میان سه دستگاه مسایل حل شده است در حالی که پیش از این برخی از این موارد در دادگاه ها حل و فصل می شد.

بختیاری افزود: یکی از مواد این تفاهم نامه این است که دیگر برای هیچ مشکلی در دادگاه ها شکایتی مطرح نشود و در یک کمیته فی ما بین مشکلات مطرح و حل شود.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص موضوع پساب هم به نقطه نظرات مشتری رسیده ایم زیرا موضوع آبهای زیر زمینی همواره دغدغه مسؤولان بوده است.

این خبر را هم ببینید:  سرلشگر سلامی: پیشمرگ و فدایی ملت ایرانیم/تاوان ترور «قاسم» فروپاشی نظام سیاسی آمریکاست

رییس شرکت آب و فاضلاب شهر تهران گفت: عدم اجرای پروژه فاضلاب مشکلاتی برای شهرها ایجاد می کند اما عدم توجه به آبهای زیر زمینی شاهد مشکلات بیشتری برای شهر تهران خواهیم بود.

وی افزود این روزها ۸۵۰ میلیون متر مربع آب از حوزه‌های زیرزمینی آب برداشت می کنیم اما با اجرای طرح فاضلاب دیگر این آب به زیر زمین تزریق نمی شود.

بختیاری گفت: ما بررسی کردیم و متوجه شدیم می توان ۷۰ درصد آب مورد نیاز فضای سبز شهری را با پساب مرتفع کنیم و در اولین گام ده میلیون آب ناشی از پساب به شهرداری منطقه ۲۲ تعلق خواهد گرفت.

وی ادامه داد: تلاش می کنیم ظرف پنج ساله آینده کل فضای سبز شهر تهران را با پساب ناشی از تصفیه فاضلاب آبیاری کنیم.

انتهای پیام/

 

 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها