رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
  • الأحد ۲۳ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 7 March
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  عدالت در شهرهای کوچک صنعتی در زمینه مالیات بر ارزش افزوده رعایت نمی‌شود به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محمد سبزی نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۱۹ بهمن) مجلس شورای اسلامی در تذکری اظهار داشت: انقلاب اسلامی بر اساس عدالت است اما متأسفانه […]

به گزارش جامعه نیوز:

 عدالت در شهرهای کوچک صنعتی در زمینه مالیات بر ارزش افزوده رعایت نمی‌شود

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محمد سبزی نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۱۹ بهمن) مجلس شورای اسلامی در تذکری اظهار داشت: انقلاب اسلامی بر اساس عدالت است اما متأسفانه با اصلاح ماده‌ای از قانون برنامه ششم توسعه، عدالت در شهرهای کوچک صنعتی در زمینه مالیات بر ارزش افزوده رعایت نمی‌شود.

وی افزود: در قانون برنامه ششم توسعه، مالیات بر ارزش افزوده از شهرستانی به استانی تغییر کرد و توزیع آن بر اساس شاخص جمعیت لحاظ شد. این تغییر باعث شد برخی شهرها متضرر و برخی منتفع شوند، ما مخالف منتفع شدن برخی شهرها نیستیم اما شهرستان ساوه ضرر بسیاری داشته است.

نماینده ساوه در مجلس تصریح کرد: در سال ۹۵ عوارض مالیات بر ارزش افزوده ساوه ۱۰۰ میلیارد تومان بود که دو سال بعد با اجرای قانون برنامه ششم این رقم به ۳۵ میلیارد تغییر پیدا کرد؛ این در حالی است که مشکلات متعددی بر ساوه مترتب شد که نتیجه صنعتی بودن آن است از این رو می‌خواهیم در قانون برنامه هفتم توسعه سهم شهرهای پایه جداگانه لحاظ شود.

علی نیکزاد در پاسخ به این تذکر با بیان اینکه فلسفه جمهوری اسلامی استقرار عدالت اجتماعی است اظهار داشت: در سفرهای استانی مشخص شد که شهرداری‌ها نیز به این موضوع اعتراض دارند بنابراین باید در قانون توسعه هفتم این نکته لحاظ شود.

انتهای پیام/ 


این خبر را هم ببینید:  کمیسیون امنیت ملی مجلس: با غیرقانونی شدن مکانیزم ماشه، سازمان انرژی اتمی برای تامین 190 هزار سو غنی‌سازی اقدام کند

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها