پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
عدالت در شهرهای کوچک صنعتی در زمینه مالیات بر ارزش افزوده رعایت نمی‌شود - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

عدالت در شهرهای کوچک صنعتی در زمینه مالیات بر ارزش افزوده رعایت نمی‌شود

به گزارش جامعه نیوز:

 عدالت در شهرهای کوچک صنعتی در زمینه مالیات بر ارزش افزوده رعایت نمی‌شود

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محمد سبزی نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۱۹ بهمن) مجلس شورای اسلامی در تذکری اظهار داشت: انقلاب اسلامی بر اساس عدالت است اما متأسفانه با اصلاح ماده‌ای از قانون برنامه ششم توسعه، عدالت در شهرهای کوچک صنعتی در زمینه مالیات بر ارزش افزوده رعایت نمی‌شود.

وی افزود: در قانون برنامه ششم توسعه، مالیات بر ارزش افزوده از شهرستانی به استانی تغییر کرد و توزیع آن بر اساس شاخص جمعیت لحاظ شد. این تغییر باعث شد برخی شهرها متضرر و برخی منتفع شوند، ما مخالف منتفع شدن برخی شهرها نیستیم اما شهرستان ساوه ضرر بسیاری داشته است.

نماینده ساوه در مجلس تصریح کرد: در سال ۹۵ عوارض مالیات بر ارزش افزوده ساوه ۱۰۰ میلیارد تومان بود که دو سال بعد با اجرای قانون برنامه ششم این رقم به ۳۵ میلیارد تغییر پیدا کرد؛ این در حالی است که مشکلات متعددی بر ساوه مترتب شد که نتیجه صنعتی بودن آن است از این رو می‌خواهیم در قانون برنامه هفتم توسعه سهم شهرهای پایه جداگانه لحاظ شود.

علی نیکزاد در پاسخ به این تذکر با بیان اینکه فلسفه جمهوری اسلامی استقرار عدالت اجتماعی است اظهار داشت: در سفرهای استانی مشخص شد که شهرداری‌ها نیز به این موضوع اعتراض دارند بنابراین باید در قانون توسعه هفتم این نکته لحاظ شود.

انتهای پیام/ 


این خبر را هم ببینید:  لازمه استمرار حرکت انقلاب ورود جوانان به مدیریت ارشد کشور است/در تولید واکسن داخلی فرصت سوزی شد