رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۲۹ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 11 May

به گزارش جامعه نیوز:  ظریف فرد منفعلی است که به جان‌کری حق می‌دهد و جمهوری اسلامی را محکوم می‌کند حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به اظهارات اخیر محمدجواد ظریف که در یک فایل صوتی منتشر شده است، گفت: اظهار نظر […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ظریف فرد منفعلی است که به جان‌کری حق می‌دهد و جمهوری اسلامی را محکوم می‌کند

حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به اظهارات اخیر محمدجواد ظریف که در یک فایل صوتی منتشر شده است، گفت: اظهار نظر اخیر وزیر امور خارجه نشان داد که دیپلماسی دولت در هشت سال اخیر تا چه اندازه متزلزل بوده و هست و این اظهارات عمق این تزلزل را نشان داد.

وی با بیان اینکه ظریف بین میدان و دیپلماسی فرق قائل است، افزود:‌ دولت آقای روحانی مثل آقای دولت آقای بازرگان اعتقادش بر این بود که ما باید مثل واتیکان همه رزم و سیستم دفاعی خودمان را با رژیم صهیونیستی و آمریکا و … کنار بگذاریم و با آنها دوستی داشته باشیم و حمایت از مستضعفین و محرومین جهان که یکی از بزرگترین راهبردهای جمهوری اسلامی است را کنار بگذاریم.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: هدف آقای ظریف ارتباط با غرب و استعمارگران و رها کردن فلسطین، سوریه، یمن و … است. آقای ظریف سر جنگی با شهید سلیمانی دارد و می‌گوید که چرا شهید سلیمانی آن کارها را در سوریه و عراق انجام داده است؟

نوروزی خاطرنشان کرد:‌ رویکرد آقای ظریف در رابطه با اروپا و آمریکا و مخالفت با ارتباط با کشورهای مستقلی همچون روسیه است و با حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از مردم مظلوم سوریه و دیگر کشورهای منطقه مخالف است.

وی افزود:‌ آقای ظریف نمی‌گوید که چرا آمریکا سردار سلیمانی را در کشوری که در آنجا مهمان بوده به شهادت رسانده؟ بلکه می‌گوید چرا زمانی که می‌خواستند حمله کنند به من نگفتند؟ خوب طبیعی است که اهداف نظامی به یک دیپلمات گفته نمی‌شود آن هم به دیپلماتی که با این مبارزات مخالف است.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: آقای ظریف فرد منفعلی است که سعی دارد در اظهاراتش جمهوری اسلامی ایران را محکوم کند و سعی می‌کند تا به جان‌کری حق بدهد. 

نوروزی خاطرنشان کرد: سعی آقای ظریف بر این است که بگوید ما در برجام و در ارتباط با آمریکا موفق شدیم و سردار سلیمانی مانع این کار بود که این یک تهمت بزرگ از سوی آقای ظریف به شهید سلیمانی است.

وی افزود: آقای ظریف در این فایل صوتی عمق وجود خود را برای مردم ایران به نمایش گذاشت؛ جان، روح و فکر مردم ایران مرد قهرمان جهان شهید سپهبد سلیمانی است که یک تنه و با نیروهای هم‌پیمان خودش در مقابل داعش ایستاد و آن را از بین برد.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس در پایان گفت: ما در مجلس اظهارات اخیر آقای ظریف را به طور جد پیگیری می‌کنیم و آن را مورد رسیدگی قرار خواهیم داد. 

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  قالیباف: دولت توجه ویژه‌ای به مردم خوزستان کند

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها