رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 483 خبر


  • یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأحد ۴ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 16 May

به گزارش جامعه نیوز:  ظریف با وزیر دفتر سلطان عمان دیدار کرد به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در سومین مقصد سفرش به منطقه در مسقط حضور دارد، در ادامه دیدارها و گفت‌وگو با مقامات عمانی صبح امروز (پنجشنبه) با ارتشبد «نعمانی» وزیر دفتر سلطان […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ظریف با وزیر دفتر سلطان عمان دیدار کرد

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در سومین مقصد سفرش به منطقه در مسقط حضور دارد، در ادامه دیدارها و گفت‌وگو با مقامات عمانی صبح امروز (پنجشنبه) با ارتشبد «نعمانی» وزیر دفتر سلطان عمان به گفت‌وگو پرداخت.

وزیر امور خارجه با اشاره به برخی حوزه‌های مورد نیاز برای تلاش دو طرف به منظور حصول به نتایج و در چارچوب نظرات مقامات عالیه دو کشور، از مجموعه همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و همچنین منطقه‌ای ابراز رضایت کرد.

 

14000209000256 Test PhotoL - ظریف با وزیر دفتر سلطان عمان دیدار کرد

 

ظریف همچنین طرف عمانی را در جریان آخرین تحولات مربوط به گفت‌وگوهای جمهوری اسلامی ایران با گروه کشورهای ١+۴ و تحولات منطقه در ارتباط با کشورمان قرار داد.

ارتشبد نعمانی وزیر دفتر سلطان عمان نیز در این دیدار با استقبال از تبادل سفرها بین مقامات دو کشور به منظور آگاهی از آخرین نقطه نظرات طرف مقابل، روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف را با اهمیت ارزیابی و گسترش همکاری‌های دو کشور خصوصا در برخی موضوعات منطقه را خواستار شد.

موضوعات مربوط به برخی زندانیان ایرانی در عمان، مسائل اقتصادی، تجاری و مالی فیمابین و موضوعات منطقه به ویژه تحولات یمن از دیگر محورهای مورد گفت‌وگوی مقامات دو کشور در این دیدار بود.

ظریف دیروز نیز در عمان با معاون سلطان و وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت و گو کرد. وی همچنین با محمد عبدالسلام هم ملاقات کرد.

وی دیروز در گفت‌وگویی درباره اهداف این سفر گفت: سفر منطقه‌ای به عمان هم برای گفت‌و‌گو درباره روابط دوجانبه است که گسترش خوبی داشته و امیدواریم بیش از این گسترش یابد و هم تبادل نظر درباره موضوعات منطقه‌ای، امنیت در خلیج فارس و همین طور طرح پایان فشار بر مردم یمن که دولت عمان در این زمینه فعالیت بسیار خوب و مثبتی داشته است.

این خبر را هم ببینید:  مطالبه کارنامه‌سبزهای ماده 28 در «فارس‌من»؛ برای جلوگیری از سونامی بازنشستگی جوان‌های باانگیزه استخدام کنید

ظریف گفت‌و‌گو درباره همکاری‌های اقتصادی دوجانبه بین ایران و عمان و همکاری‌های ترانزیتی چندجانبه را از دیگر اهداف این سفر برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: فرصت بسیار خوبی بود و گفت‌و‌گوهای بسیار خوبی با مقامات عمانی داشتیم و ان‌شاءالله فردا هم ادامه خواهیم داد. (اینجا بخوانید)

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران پیش از این هم در سفر به دوحه با امیر و وزیر خارجه قطر دیدار و به گفت‌وگو درباره مناسبات دوجانبه، تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پرداخت. 

رئیس دستگاه دیپلماسی پس از آن به بغداد سفر و با مقامات عراقی دیدار کرد و در ادامه این سفر به اربیل رفت و با مقامات منطقه کردستان عراق دیدار و به گفت‌وگو پرداخت.

وزیر امور خارجه در سفری که به بغداد داشت با نخست‌وزیر، وزیر امور خارجه، رئیس جمهور و رئیس مجلس این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد. وی همچنین با برخی شخصیت‌های و رهبران جریان‌های سیاسی عراق دیدار کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گزارشی توئیتری از سفرش به بغداد و دیدارهای انجام شده، نوشت: در این دیدارها تأکید شد که همسایگان برای ایران در اولویت قرار دارند و از نقش محوری عراق در منطقه استقبال می‌کنیم.

وی در هفته گذشته نیز به اندونزی سفر و با وزیر خارجه و رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها