رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 7 May
جامعه نیوز

به گزارش جامعه نیوز:  ظرفیت عظیم کهگیلویه و بویراحمد در حوزه کشاورزی به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، حجت الاسلام سید محمد موحد نماینده مردم شریف شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی  با کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی دیدار و گفت‌وگو کرد. نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ظرفیت عظیم کهگیلویه و بویراحمد در حوزه کشاورزی

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، حجت الاسلام سید محمد موحد نماینده مردم شریف شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی  با کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی دیدار و گفت‌وگو کرد.

نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی در این نشست با تشریح شرایط استان کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت:این استان ظرفیت عظیمی را برای انجام طرح‌ها و پروژه های بزرگ کشاورزی در دل خود دارد.

موحد تصریح کرد: باید فرصت‌ها و چالش‌های بخش کشاورزی را رصد ، تجزیه و تحلیل کنیم تا برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت مناسب برای این بخش طراحی و اجرا شود .

وی با اشاره به توپوگرافی و وضعیت آب و هوایی و تنوع پوشش گیاهی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان در دل خود ۲۱۰۰ گونه گیاهان دارد که از این تعداد ۴۷۰ گونه دارویی بوده و این امر خود یک فرصت بزرگ برای مجموعه جهاد کشاورزی است تا با سرمایه گذاری در این استان هم به پوشش گیاهی استان کمک کند هم در بحث اشتغال زایی گام موثری را بردارد.

نماینده مردم شریف شهرستانهای کهگیلویه بهمئی چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به دو سد خاکی کوهبرد کهگیلویه و سد خاکی ایلی آباد بیان داشت: سد خاکی کوهبرد با سطح زیر کشت ۳۰۰ هکتار نیازمند تامین اعتبار ۳۲۰ میلیارد ریالی است و نیز سد خاکی ایلی آباد با سطح زیر کشت ۴۰۰ هکتار نیازمند تامین اعتبار ۳۶۰ میلیارد ریال است.

این خبر را هم ببینید:  سی‌ونهمین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران فراخوان داد

وی با اشاره به طرح تامین آب اراضی دشت بن لنده بیان داشت: سطح زیر کشت این طرح ۴۰۰ هکتار بوده و به اعتبار ۴۱۰ میلیارد ریال  برای بهره برداری نیازمند است و حقیقتا باید از بنیاد علوی برای مشارکت در این پروژه که سهم خود را تزریق  کرده و وزارت جهاد نیز برای به نتیجه رسیدن آن باید سهم خود را تخصیص دهد .

موحد در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به طرح‌های اجرای پروژه شبکه آبیاری دهدشت غربی با سطح زیر کشت ۶۰۰۰ هکتار و نیازمندی به اعتبار ۲۴۰۰ میلیارد ریال، پروژه تامین آب القچین و دمدره با سطح زیر کشت ۳۵۰ هکتار و نیازمندی اعتبار ۳۸۱ میلیارد ریال و تامین آب اراضی دیشموک و اسفندان با سطح ۹۰۰ هتکار نیازمند ۱۰۶۰ میلیارد ریال اعتبار هستند، که توجه ویژه و نگاه مثبت وزارتخانه و شخص حضرتعالی را می‌طلبد.

نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در پایان صحبت‌های خود در نامه‌های جداگانه چندین پروژه در حوزه انتخابیه را در زمینه‌های مختلف از جمله در بخش دام، پروژه شهرکهای گلخانه‌ای و پروژه زیربنایی آب و خاک را به وزیر پیشنهاد داد، که با استقبال وی نیز رو به رو شد.

 کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در این دیدار نیز با تشریح برنامه‌های این وزارت در استان کهگیلویه و بویر احمد و همچنین حوزه کهگیلویه بهمئی چرام و لنده گفت: خوشبختانه این استان ظرفیت‌های بسیار مناسبی در حوزه کشاورزی دارد و باید به خوبی مورد توجه همه مسئولین قرار گیرد.

خاوازی در این نشست دستورات ویژه ی را برای بررسی مشکلات این پروژه‌ها صادر کرد.

این خبر را هم ببینید:  دولت دغدغه جدی برای فرهنگ و هنر ندارد!

انتهای پیام/۸۲۰۲۴


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها